High-tech cumi a koraszülött csecsemőknek
Közzétéve: 2004. 09. 17. 17:06 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2004. 09. 17. 17:06 -
• 1 perc olvasás
Amerikai kutatók olyan modern cumit tesztelnek, amely nemcsak megnyugtatja a babákat, hanem segít megtanítani a koraszülötteket a táplálkozásra, írja az AP.
![]() |
Barlow, a University of Kansas kommunikációs idegtudomány laboratóriumának igazgatója elmondta, találmányuk egyedülálló az orvostudományban. A szopás készségének elsajátítása már az anyaméhben elkezdődik, így a koraszülött gyermekek hátrányos helyzetben vannak. Barlow ismertette, hogy a szopás nem pusztán a táplálkozásban játszik fontos szerepet, hanem az agy fejlődését is stimulálja.
A modern cumi vizsgálatára a NIH 2 millió dolláros támogatást adott. A kutatók azt kívánják megvizsgálni, milyen szerepet játszik a motoros készségek fejlesztése a beszéd-, nyelv- és egyéb fejlődési rendellenességek kockázatának csökkentésében.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek