• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Hálózatépítésre tréningeznek

Egészségpolitika Forrás: Weborvos Szerző:

Az egészség megőrzését is szem előtt tartó közösségi hálózatok kialakításának módszereit tanulják önkormányzati szakemberek a Duna Palotában.

A három napos fővárosi konferenciát és szellemi tréninget a Megyei Jogú Városok Szövetsége (MJVSZ) szervezte az Országos Egészségfejlesztési Intézettel karöltve. A rendezvény alkalmából tartott sajtótájékoztatón Toller László, az MJVSZ elnöke emlékeztetett arra, hogy a tömörülés két esztendővel írt alá együttműködési megállapodást az Egészségügyi Minisztériummal. Mint mondta, a közös törekvést, az egészségfejlesztést a szövetség természetes lehetőségként tartja számon. A megyei jogú városok önkormányzatai olyan életmód kialakítására törekednek, hogy a lakosok minél tovább fenntarthassák egészségüket. A cél elérésének egyik eszköze, hogy egészségmegőrző civil mozgalmak alakulását segítsék elő az önkormányzatok.

Az Országgyűlés által 2003-ban elfogadott nemzeti népegészségügyi program megvalósításában az idén a társadalmasításra összpontosítanak az érdekelt szervezetek. Erről már John Anna, az Egészségügyi Minisztérium főosztályvezetője, a konferencia egyik előadója tájékoztatott. Elmondta, hogy 2006-ban 300 faluban vizsgálják a lakosság veszélyeztetettségét a szív- és érrendszeri betegségekre, amit személyre szabott tanácsadás és helyi betegség-megelőzési programok szervezése követ.
Egyedül még egészségesnek lenni is nehéz – mondta Dobrev Klára, az Egészséges Településekért Alapítvány kuratóriumának elnöke. Vallja: társak, közösség szükséges ahhoz, hogy foglalkozzunk saját egészségünkkel. Véleménye szerint ebben nagy segítséget nyújthatnak a civil szervezetek, klubok. Úgy tapasztalta, hogy az általa vezetett alapítvány munkájában a nyugdíjas klubok a legjobb partnerek.

A városi egészségmegőrző mozgalmak sikereinek feltételét a civil szféra, az önkormányzatok és a vállalkozások partnerségében látja Kökény Mihály népegészségügyi kormánymegbízott. Mint kifejtette, a Magyarországon csaknem 20 esztendeje indult egészséges városok mozgalma kereteiben az önkormányzatok igyekeznek érvényesíteni döntéseikben a lakosság egészségi szempontjait. A kormánymegbízott szerint nem mindegy, hogy a helyi hatóságok mennyire segítik szabályzataikkal az egészséges életmódot, s mennyire áll melléjük a vállalkozói szféra.

Az MJVSZ három napos konferenciája és tréningje csütörtökön ér véget.