• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Kóka még keresi az igazit

Egészségpolitika Forrás: Weborvos Szerző:

Egészségügyi miniszter-jelöltje nincs, a több biztosítós modell iránti elkötelezettsége viszont van a szabad demokrata pártelnöknek.

Bár a közvélemény mára várta a leköszönt Molnár Lajos utódjának megnevezését, az SZDSZ székházának udvarán tartott sajtótájékoztatón elmaradt a nagy bejelentés. Pedig Kóka János mellett a pulpituson ott állt a legesélyesebbnek tartott Horváth Ágnes államtitkár is, a pártelnök mégis időt kért, mondván, sok jelölttel tárgyal, és szeretné azt választani, aki valóban elkötelezett a több biztosítós modell bevezetése mellett. Azonban még nem döntött, így a párt mai ügyvivői testületi ülésén sem javasol senkit.

A reformot értékelve a pártelnök közölte: április 1-jével sikeresen zárták az első szakaszt. Megteremtődött a minőségi ellátás lehetősége, a cél a szolidáris, egyben a betegekért versengő magánbiztosítókra épülő, európai színvonalú egészségügy megteremtése.

Kóka János ugyanakkor cáfolta, hogy feszültség lenne az SZDSZ és a nagyobbik kormányzópárt között. A mindszenti férfi múlt pénteki tragédiájának kapcsán pedig közölte, hogy Horn Gábor a párt ügyvivője ma délelőtt levelet írt a Fidesznek, számon kérve a haláleset miatti politikai támadásokat.