• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Kormánybiztos kellene az egészségügy élére?

Egészségpolitika Forrás: Weborvos Szerző:

Ideje lenne megteremteni a politikai és szakmai konszenzust, mert drága a ciklusonkénti át-, meg átalakítás.

A különböző pártbéli egészségpolitikusok legalább nyolcvanöt százalékban egyetértenek abban, hogy hosszú távon milyen lépéseket kellene tenni a magyar egészségügy átalakítása érdekében – mondta Pusztai Erzsébet a Weborvosnak. A Magyar Demokrata Fórum egészségpolitikusa emlékeztetett arra, hogy pártja már évek óta szorgalmazza a közmegegyezést az egészségügy hosszútávú reformjáról, ám eddig nem jártak sikerrel. Ám az jó jel, hogy a szakmai szervezetek is mindinkább a közös irány meghatározását és elfogadását vélik az egyetlen lehetséges útnak – tette hozzá Pusztai Erzsébet, aki szerint a ciklusonkénti irányváltás hosszú távon ma még felbecsülhetetlenül sokba fog kerülni az országnak.

Az MDF egészségpolitikusa mai sajtótájékoztatóján ennél azonban még sürgetőbb lépések megtételére hívta fel a figyelmet. Mint mondta, jelenleg nincs felelős miniszter, államtitkár, közigazgatási államtitkár, így az átmeneti időre (az új vezetők kinevezéséig) akár kormánybiztost kellene állítani az egészségügy élére.

Pusztai Erzsébet szerint három területen van szükség azonnali beavatkozásra. Elsőként a vizitdíj és a kórházi napidíj pótlását emelte ki – amelynél a megnövekedett járulékbevételekből lehetséges volna a háziorvosi ellátásban a kártyapénz megemelése, a járóbeteg szakellátásban a pont-forintértékek megnövelése, illetve a kórházi ellátásban a betegségcsoportok díjtételeinek megemelése. A szakma jelenleg bizonytalan, nem tudja mi lesz, ez pedig kihat az ellátás biztonságára is – figyelmeztetett a szakpolitikus.

Ugyanilyen sürgetőnek tartja a betegszállítás ügyét is, amely azután kapott léket, hogy azt leválasztották a mentésről. Mint mondta, a betegek egy része órákig vár a szállításra, akár étlen-szomjan, így a problémát mielőbb orvosolni kell. Pusztai Erzsébet a harmadik megoldandó kérdéskörnek a fekvőbeteg-ellátó rendszer rosszul tervezett átalakítása miatt bekövetkezett helyzet megoldását tartja. Mint mondta, elkapkodták a beutalási rend átrendezését a járóbeteg ellátásban is, ezért egyes helyeken a betegeknek hetekig kell várniuk a szakvizsgálatra, vagy sokkal messzebbre kell utazniuk, mint korábban. Ezért az egészségpolitikus a Regionális Egészségügyi Tanácsok munkájának felgyorsítását sürgette.
MDF