• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

MOK: garantálni kell a bérkiegészítést

Egészségpolitika Forrás: MTI

Az egészségbiztosító által finanszírozott egészségügyi intézményben dolgozónak garantálni kell a bérkiegészítést, függetlenül az intézmény működési formájától.

Tiltakozik a Magyar Orvosi Kamara (MOK) Területi Szervezeteinek Tanácsa az ellen, hogy a bérkiegészítést nem minden közfinanszírozott egészségügyi intézmény dolgozója kapja meg.


Az MTI-hez szerdán eljuttatott, a testület ülése után született határozatban azt írják: a 13. havi bér helyébe lépő egyszeri keresetkiegészítéssel hátrányos megkülönböztetés éri azokat a munkavállalókat, akik például gazdasági társasági formában működtetetett egészségügyi intézményben dolgoznak, illetve kiszolgáltatottak az adott intézmény tulajdonosi szándékának.
Kiemelték, hogy valamennyi, az egészségbiztosító által finanszírozott egészségügyi intézményben dolgozónak garantálni kell a bérkiegészítést, függetlenül az intézmény működési formájától.


Felhívták a figyelmet arra is, hogy a kötelező továbbképzések nem ritkán 50-80 ezres költségeit sem tudja minden, az ágazatban dolgozó kifizetni, emiatt veszélybe kerülhet gyógyító tevékenységük, s ez zavart okozhat a betegellátásban. Ezzel kapcsolatban emlékeztettek arra, hogy a közalkalmazotti törvény szerint az e törvény hatálya alá tartozók ezen költségeit a munkáltató fedezi, de a gazdasági társaságként működő intézményekben dolgozók számára e költségtérítések nem adottak.


A MOK Területi Szervezeteinek Tanácsa kifogásolja továbbá a szakorvosképzés új rendjét. Mint közölték, egyidejűleg tapasztalható, hogy számos vidéki kórházban jelentős a szakorvoshiány, a végzős orvosok pedig nem találnak állást, nem találnak fogadóhelyet, ahol szakorvosképzésüket megkezdhetnék. Ennek oka az a rendkívül rossz, alultervezett intézményfinanszírozás, aminek a következtében az amúgy jelentős orvoshiánytól szenvedő munkahelyek anyagilag nem érdekeltek újabb orvosok felvételében, nincs rá keretük, és ez a helyzet "rendkívüli veszélyt" hordoz magában - áll a közleményben.