• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Török Krisztina: háttéremberből csúcsvezető

Egészségpolitika Forrás: Weborvos Szerző:

Számos uniós projekt előkészítését, megvalósítását segítette szakértőként a GYEMSZI főigazgatója.

Dr. Török Krisztina a főigazgatója az egészségügyi háttérintézmények integrációjával május elsején megalakult Gyógyszerészeti Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézetnek (GYEMSZI). A csúcsvezető 1993-ban kapott fogorvosi diplomát a SOTE-n, később, 2000-ben egészségügyi jogi diplomát, 2002-ben egészségügyi szakmenedzseri egyetemi diplomát szerzett.

2010. november 15-től a GYEMSZI megalakulásáig az EMKI (Egészségügyi Minőségfejlesztési és Kórháztechnikai Intézet) főigazgatója volt, azt megelőzően 2010 júliusától a NEFMI politikai főtanácsadójaként dolgozott.

A frissdiplomás Török Krisztina 1993-ban a SOTE Korélettan, Orálbiológiai Tanszékén kezdett dolgozni, majd fogorvosként egy magáncégnél, később saját vállalkozásában, aztán két évig Angliában, majd újra saját vállalkozásban dolgozott, amíg a NEFMI-hez nem került.

Aktív tanácsadási és szakértői tevékenységet végzett 2002 és 2010 között. Ennek főbb állomásai: az EüM megbízásából 2004-ben az SE EMK projektjében vállalt nagy szerepet, amely a magyar egészségügy gyógyturisztikai fejlesztési lehetőségeit vizsgálta az európai uniós csatlakozás után; 2005-ben az ESKI közbeszerzési pályázatának nyerteseként az egészség-gazdaságtani elemzések szakértői véleményezését végezte, majd 2005-2006-ban az EÜM megbízásából az EMK tagja lett az EuHPN-nek, és ezzel párhuzamosan az EMK projektjében segédkezett a HunHPN megalapításában.

2007 és 2008 között egészségügyi területen tanácsadóként dolgozott a Társadalmi Megújulás Operatív Programhoz (a továbbiakban: TÁMOP) és a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Programhoz (a továbbiakban: TIOP) kapcsolódó tervezési feladatokban, elsősorban az egyes akcióterv konstrukciók kidolgozásában, az akciótervek előkészítésében, felülvizsgálatában, illetve a zászlóshajó programok aktualizálásában.

2009 és 2010 között az ÚMFT keretében meghirdetett pályázatok elkészítésében, a nyertes pályázatok megvalósításában, valamint a minőségirányítási rendszerek kialakításában, működtetésében szakértőként dolgozott.