Egy év alatt 250 személy élt a törvény által biztosított jogával, ám becslések szerint a bejegyezettnél legalább ötször többen vetettek véget életüknek ily módon.
![]() |
A törvény hatókörének bővítését látja szükségesnek Wim Distelmans, a tapasztalatok értékelésére alakult bizottság elnöke, aki szerint a kiskorúaknak is jogot kellene biztosítani arra, hogy eutanáziát kérjenek. Ugyancsak javasolja: az Alzheimer-kórhoz hasonló jellegű megbetegedésekben szenvedők is kapjanak lehetőséget arra, hogy még a betegség elhatalmasodása előtt dönthessenek a későbbi eutanáziáról. Szeretné azt is, ha azokat az orvosokat, akik nem értenek egyet az eutanázia gyakorlásával, köteleznék, hogy betegeiket más orvoshoz utalják, amennyiben a páciensek kérik ezt.
Belgiumban a katolikus kórházak nem ismerik el az eutanáziát, a belga kormány most arra készül, hogy minden kórház számára kötelezővé tegye az eutanázia lehetőségének biztosítását,- írja az euro.hu.