• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Az orvoslátogatás terén is hódít az outsourcing

Gyógyszerpiac Forrás: Napi Online

Az alkotmánybíróságnak a díj megszüntetéséről szóló mostani döntése ellenére a munkaerő-kölcsönzők nem aggódnak.

Míg a gyógyszerpiac szereplőinek többségére negatívan hatott a 2006 decemberétől hatályos gyógyszer-gazdaságossági törvény, addig vannak, akik számára új lehetőségeket nyitott meg a sokak által kifogásolt jogszabály. Az orvoslátogatók után fizetendő 5 millió forintos regisztrációs díj több gyártót és forgalmazót is alternatív megoldásokra sarkallt a gyógyszerismertetést illetően.
Mint arról az egyik, egészségügyi szolgáltatásokkal foglalkozó cég üzletágvezetője a PharmaFor 2008 konferencián elmondta: az outsourcing alkalmazása az orvoslátogatás terén csak emberi erőforrás kihelyezését jelenti, a tevékenység kiszervezése nem valósul meg - tudósít a Napi Gazdaság.

Szabó Attila előadásában hangsúlyozta: a gyógyszeriparban az anyacégek által megszabott létszámkorlátok miatt működik a munkaerő-kölcsönzés. A Magyarországon viszonylag újdonságnak számító módszer előnye, hogy - többek között - rugalmasabban kezeli a létszám- és a munkaügyi problémákat és költséghatékonyabb erre a feladatra külső munkaerőt alkalmazni, mint saját munkatárssal végeztetni a gyógyszerismertetést.


További költségmegtakarítást jelent, hogy a "kölcsönadó" nyújt munkaeszközt a munkavállalónak és csökken az adminisztrációs teher a "kölcsönvevőnél". Az eddigi tapasztalatok szerint rövid időtávlatban is megéri az outsourcing - közölte a szakértő.
Tájékoztatása szerint az orvos- és patikalátogatói tevékenység külső szolgáltatóhoz történő kiszervezése Európában már bevált gyakorlat. Az uniós tagállamokban - becslések alapján - eléri az összes orvoslátogatások 20-30 százalékát a "kölcsönmunka". Magyarországon ez az arány egyelőre csupán 5 százalék körüli.


Számítások szerint a feladat kiszervezése akár 20-60 százalékos költségmegtakarítást is eredményezhet a saját látogatói csapattal szemben. További előnye, hogy rugalmasan, gyorsan és többletköltségek nélkül alakítható a csapat mérete és összetétele. Szabó Attila hozzátette: elsősorban szezonális termékek, termékbevezetés és lejáró szabadalom esetén lehet hatékony eszköz a munkaerő-kölcsönzés.