• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Kiterjedt gyógyszerhamisítási láncot számoltak fel

Gyógyszerpiac Forrás: HENT Hírlevél

A szíriai banda tagjai több közel-keleti országban is terjesztették a hamisítványokat.

A Wall Street Journal beszámolója szerint több millió dollár összértékű hamis gyógyszert foglaltak le a szíriai hatóságok a tavalyi év folyamán. A hamis szerek között mellrák és leukémia kezelésére alkalmazott készítményeket, véralvadásgátlókat, továbbá ezek gyártásához és csomagolásához szükséges eszközöket is találtak a hatóságok Az elkobzott készítmények olyan nagyobb gyógyszergyártók termékeinek hamisított verziói voltak, mint a Novartis, a Sanofi-Aventis, a Bristol-Myers Squibb, a Roche és a Pfizer. A cégek közleményükben is megerősítették a hamis gyógyszerek lefoglalásának tényét.

Az akció során 65 személyt vettek őrizetbe, akik a hatóságok szerint mind Szíriában, mind Egyiptomban a fő hamisítási hálózat tagjait képezték. A két ország mellett a hamisítók más közel-keleti államokba, így Irakba, Törökországba, Libanonba és Iránba is szállítottak hamis gyógykészítményeket.

A nyilvánosságra hozott adatok szerint egy, a most leleplezett szíriai csoport által korábban Egyiptomba exportált, és a hatóságok által lefoglalt hamis leukémia gyógyszerszállítmány értéke elérte a négymillió dollárt, ami az adott márka teljes éves forgalmának felét jelenti. A szíriai banda forgalmazói ráadásul nem csak az életmentő gyógyszerek piacára és a patikákba szivárogtak be, hanem több országban az állam által fenntartott egészségügyi rendszerbe is sikerült beépülniük. A Szíria fővárosában előkerült hamisítványokon például az iraki Egészségügyi Minisztérium jelzését találták meg.
A szíriai egészségügyi miniszter közlése szerint a hamisítók többségében Kínában szerezték be mind az általuk gyártott hamisítványok előállításához szükséges eszközöket, mind ezek összetevőit.

Bár a hatóságok intézkedése jelentős előrelépés, az őrizetbe vett személyek felelősségre vonása gyakorlatilag még nem történt meg, mivel – a szomszédos országokéhoz hasonlóan – Szíria törvényei sem rendelkeznek egyértelműen a hamisítási ügyekre vonatkozóan. Igaz, a banda tagjainak letartóztatása óta az ország elnöke jóváhagyott egy új törvényt, ami már erőteljes szankciók alkalmazását írja elő a gyógyszerhamisítókkal szemben.