A két év során 24 ember szerzett munkatapasztalatot, 7 pedig már tartósan elhelyezkedett.
A Kézenfogva Alapítvány most záródó „Mi is tudunk dolgozni!" programjának sikerült bebizonyítania, hogy új módszerekkel a megváltozott munkaképességű emberek is sikeresen integrálhatók a munkaerőpiacra. Ma Magyarországon egymillió megváltozott munkaképességű, de aktív korú (15-64 év közötti) ember él. Nagy részük szociális ellátásban részesül, de sokan közülük képesek lennének és akarnak is dolgozni, de csak kevesebb, mint egynegyedük kapott eddig esélyt a nyílt munkaerőpiacon. Pedig a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatásával – a járulékok befizetése által – az állam is sokkal jobban járna.
A „Mi is tudunk dolgozni!" program lebonyolító szervezetei egyetértettek abban, hogy ha megteremtjük a megfelelő feltételeket a fogyatékos és megváltozott munkaképességű emberek munkavégzéséhez, szűkebb és tágabb környezetük és a társadalom hasznos tagjaivá válhatnak. Ez nemcsak önbecsülésüket, életkedvüket növeli, hanem a gazdasági helyzet javulását is szolgálja.
Az állam évente több milliárd forintot szán a lakóotthonok fenntartására. Ennek az összegnek egy része visszaforgatható lenne a rendszerbe a fogyatékos emberek nyílt munkaerőpiaci elhelyezésével. A lakóotthoni önfenntartó munka is megoldást jelenthetne.
A projektben több csapat vett részt. Két év alatt összesen 70 középsúlyos és halmozottan súlyos fogyatékos ember, utógondozott fiatal és tartós munkanélküli csatlakozott a programhoz. A legfőbb cél az volt, hogy a képzések, munkahelyi gyakorlat megszerzésével, illetve konkrét elhelyezkedéssel ezek az emberek egy lépéssel közelebb kerüljenek a munkaerőpiachoz. A két év során összesen 24 fő szerzett munkatapasztalatot, 7 ember pedig már tartósan elhelyezkedett.