A Pénzügyminisztérium közleményben reagált az MTI-nek a mentőrobogó-szolgálat által korábban közzétett információkra.
A Pénzügyminisztérium szerint a támogatott célhoz, illetve a szervezethez való viszony fontosabb szempont a támogatások során, mint az elérhető adóelőny. Hozzátették, hogy "a társasági adóban a kiemelkedően közhasznú szervezet támogatása, vagy a tartós adományozási szerződés keretében adott támogatás után a kedvezmény továbbra is érvényesíthető". A kedvezmény mértéke az adóévben adott támogatás, juttatás értékének kiemelkedően közhasznú szervezet támogatása esetén az 50 százaléka, tartós adományozási szerződés esetén a 20 százaléka - hívták fel a figyelmet, jelezve: a civilszféra szervezetek számára adható, a személyi jövedelemadó kétszer egy százalékos támogatása a továbbra is hatályos.
Az adórendszer túlzott bonyolultságának felszámolása viszont régi elvárás volt és ennek egyik eszközeként szűnt meg két adónemet érintően a szerteágazó kedvezmények, mentességek sora - közölte a tárca.
Az Országgyűlés döntése alapján a személyi jövedelemadóban és a társasági adóban 2010. január 1-jei hatállyal szűnt meg a közcélú adományokhoz kapcsolódó adókedvezmény, illetve az adóalap-csökkentő kedvezmény.
Ez a jogszabály-módosítás volt az, amelynek következtében - a korábban a Mentőrobogó Szolgálat közleményében írtak szerint - több közhasznú szervezet jelentős anyagi támogatástól esett el.
A szolgálat korábban azt közölte az MTI-vel, hogy még azt sem tudni, hogy idén sikerül-e előteremteni a FŐNIX Speciális Mentőalapítvány fenntartásához szükséges összeget. Így veszélyben kerül a mentőrobogó-szolgálat további működése - jelezték.
"Alapítványunk rendkívül nagy költséget takarít meg az Országos Mentőszolgálatnak, épp ezért nem értem, hogy a jelenlegi jogszabályok miért akadályozzák a munkánkat, az életmentést"- tette hozzá Siklósi Gábor, a mentőrobogó-szolgálat alapítója.