• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Drogpolitika és a Lipót

Hírek Forrás: Magyar Nemzet

Zárt osztályok címmel a Magyar Nemzet 2007. március 3-i, hét végi mellékletében megjelent írásában Hanthy Kinga az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet bezárása, valamint a pszichiátriai ellátások válságos helyzete kapcsán adott véleményének hangot.

Topolánszky Ákos
„...a politikai vezetés mindamellett egyre érzéketlenebb a sokasodó mentálhigiénés és szociálpszichológiai problémák iránt. Nincs országos drogprogram, drog és alkoholizmus elleni stratégia [...]."

Topolánszky Ákos, volt kábítószerügyi koordinációért felelős helyettes államtitkár válaszában kifejti, szerinte helyes meglátás, ha az egyre tömegesebben mentális problémák ellátását kéri számon a szerző, de nem helyénvaló az idézett megállapítás. Az Országgyűlés 2000. december 5-én elfogadott Nemzeti stratégia a kábítószerfogyasztás visszaszorítására című dokumentumot ellenszavazat nélkül, az akkori hat parlamenti párt egységes támogatásával fogadta el az Országgyűlés, ez a szakmai és társadalmi egyetértéssel létrejött program gyakorlatilag az egyetlen, amely nem esett áldozatul a kormányok váltásának.

Stratégia van az illegális kábítószerek társadalmi problémájára vonatkozóan, amely esélyt jelentett volna a drogjelenségnek hatékony és felelős kezelésére. Más kérdés, hogy a program végrehajtása lelassult, a rendelkezésre álló költségvetési források kevesebb mint a felére csökkentek. Alkoholpolitika valóban nem létezik sem papíron, sem a valóságban, miközben az alkohol túl- és függő fogyasztása Magyarország egyik legnagyobb népegészségügyi problémája – írja Topolánszky.

Hanthy Kinga összegzése szerint, tehát van stratégia, a program azonban döcög, az úgynevezett cselekvési programot immár harmadik alkalommal kell újrafogalmazni, mert a határidejük lejárt - teljesületlenül - írja az a helyettes államtitkár, aki már elég régóta azért kapja a fizetését, hogy ez ne így legyen.