• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Fidesz: hatvan-hetven kórház működése kerülhet veszélybe

Hírek Forrás: MTI

A Gyurcsány-kormány "egészségügyi ámokfutása", a teljesítményvolumen-korlát csökkentése, illetőleg a forrás- és szakemberhiány miatt, mintegy 60-70 kórház kerülhet szeptemberre olyan helyzetbe, hogy nem tudja biztosítani akadálymentes működését.

Ezt közölte Molnár Ágnes (Fidesz) vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján. Az Országgyűlés egészségügyi bizottságának a tagja "az egészségügy 70 fekete napjaként" értékelte az április 1-je - vagyis a teljesítményvolumen-korlát további csökkentése - óta eltelt időszakot, hozzátéve, hogy az említett fekete napok nem is akkor, hanem 2006 júliusával kezdődtek, amikor egyik napról a másikra megváltoztatták a finanszírozás rendszerét.

A képviselő azt javasolta Horváth Ágnes egészségügyi miniszternek, hogy ne Hollandiába menjen tapasztalatcserére, hanem a magyarországi kórházakban szembesüljön a betegekkel, valamint az egészségügyi intézmények vezetőinek, szakembereinek véleményével.

Az ellenzéki politikus úgy értékelte, hogy ez idáig "süket fülekre talált" az egészségügyi tárca részéről az egészségügyi intézmények vezetőinek, professzorainak, valamint érdekképviseleti szervezeteinek felhívása.

Molnár Ágnes megítélése szerint a fekete napok csak folytatódni fognak, például a várólisták esetében, s hetekig, hónapokig, sőt egy évig is tarthat majd, amíg egy beteg sorra kerül az ellátásban, mindazonáltal, ha van pénze, esetleg elsőbbséget is kaphat.

A politikus úgy minősítette az egészségügyi tárca tevékenységét, hogy az "szétverése egy korábban jól működő, mindenki számára hozzáférhető rendszernek".

Kiemelte azt a helyzetet is, hogy az orvosok, az egészségügyi intézmények nem tudják, hogy kit hova küldjenek, utaljanak be, és több helyen szakemberhiánnyal is küzdenek.

Ebből egyéni tragédiákat emelt ki, mint a keceli mérgezett gyermekek, a sitkei fejsérülést, vagy a balassagyarmati balesetet.

Kérdésre válaszolva kifejtette, hogy szívesen fogadnák, ha megvalósulnának a finanszírozási rendszer megváltoztatására tett kormányzati célzások, de álláspontjuk szerint ezt felmérésnek kell megelőznie, főleg az adósságállomány területén, mivel olyan intézmények is súlyos adóssággal küzdenek, amelyek korábban el tudták kerülni ezt.

Ugyancsak kérdésre válaszolva úgy értékelte a mobilitási programot, vagyis az ígéretet, hogy minden elbocsátott orvos állást tud kapni az ország másik pontján - hogy ez jól is hangozhat, de azt is figyelembe kell venni, hogy az orvosok, egészségügyi dolgozók éveken át végeztek megfeszített munkát nem kellő megbecsülésért, és most családjukkal együtt el kell költözniük az ország másik pontjára, vagy az országhatáron túl keresni megélhetést.