Különösen válságos a belgyógyászat, a sebészet, a szülészet és az intenzív osztályok helyzete.
![]() |
A fenntartó hajdú-bihari önkormányzat közgyűlésének elnöke kifogásolta, hogy miközben a térségben országosan az egyik legrosszabb a lakosság egészségügyi állapota, addig ott kerül sor a legdrasztikusabb leépítésre.
Tájékoztatása szerint az egészségügyi tárca vezetője csaknem 41 százalékkal kívánja csökkenteni a kórházi ágyak számát az intézményben.
Különösen válságos a helyzet a belgyógyászat, a sebészet, a szülészet és az intenzív osztályok vonatkozásában - tette hozzá.
Példaként említette a szülészetet - mondván, a Kenézy Kórházban évente 2.600 szülés, 4.500 műtét történik, amiben nem várható csökkenés, mert az ellátási terület nem változott.
A miniszteri döntés szerint a Kenézy Kórház korábbi 138 szülészeti ágyát 28-ra csökkentik, amelyen fizikai lehetetlenség megoldani az ellátást - mondta a közgyűlés elnöke.
Az ellátási felelősség - mint fogalmazott - a fenntartókat, esetükben a megyei önkormányzatot terheli, miközben az ehhez szükséges ágyszámot a miniszter, a forrásokat pedig az OEP határozza meg - jegyezte meg.
Rácz Róbert szerint fel kell tenni a kérdést: szabad-e a betegigényt figyelmen kívül hagyó finanszírozási szerződést aláírniuk a fenntartóknak?
Ónodi-Szűcs Zoltán, a Kenézy Kórház főigazgatója elmondta: a 844-re csökkenő kórházi ágyszámot tekintve, április 1-jétől a több mint kétezer dolgozójuk 37 százalékának nem lesz munkája. Emiatt is "kapkodónak, sok kárt okozónak és átgondolatlannak" nevezte az ágyszámcsökkentésről szóló döntést.