Jelenleg a megváltozott munkaképességű embereknek alig 10 százalékát foglalkoztatják.
A fogyatékos emberek foglalkoztatási lehetőségeiről tartanak ma az érintettek részvételével nyilvános meghallgatást Lévai Katalin (MSZP) európai parlamenti képviselő kezdeményezésére a fővárosban; a rendezvényen felszólal Gúr Nándor (MSZP), a foglalkoztatási bizottság elnöke és Szabó Máté az állampolgári jogok országgyűlési biztosa.
Magyarországon csökken a munkaképes korú lakosság aránya, ezért az Európai Unió más országaihoz hasonlóan kiemelt jelentőségű, hogy javuljanak a foglalkoztatottak, ezen belül is a fogyatékos és megváltozott munkaképességű emberek munkaerő-piaci esélyei. A javulást a döntéshozók a foglalkoztatási rehabilitáción keresztül szeretnék elérni. Jelenleg a megváltozott munkaképességű embereknek alig 10 százalékát foglalkoztatják, miközben ez az arány az EU államaiban 40-50 százalék. Problémát jelent, hogy a tartósan akadályozott emberek iránt nem érdeklődnek a munkaadók - inkább kifizetik a rehabilitációs hozzájárulást -, és továbbra is jellemző, hogy csak elkülönült, védett munkahelyeken alkalmazzák őket - olvasható az MTI-hez eljuttatott tájékoztatóban.
A fogyatékos emberek jövőbeni foglalkoztathatóságáról rendezett nyilvános meghallgatáson felszólal Szöllősiné Földesi Erzsébet, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos szövetsége (MEOSZ), és az Európai Fogyatékosügyi Fórum elnökségének tagja. A meghallgatáson az érintettek és több képviselő mellett jelen lesznek az állam, a civil szervezetek és a munkaadók képviselői - többek között a Védett Szervezetek Országos Szövetsége, valamint a Hotel Panda, ahol az alkalmazottak 90 százaléka megváltozott munkaképességű -, a Foglalkoztatási Hivatal, a munkaügyi központ és a szociális tárca képviselői.