• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Fogyatékosság-barát munkahely: indul a pályázat

Hírek Forrás: Weborvos

A fogyatékos emberek foglalkoztatási arányának növekedését kívánják elősegíteni a pályázattal.

Idén is pályázhatnak a FOGYATÉKOSSÁG-BARÁT MUNKAHELY elismerésre azok a munkáltatók, akik vállalják, hogy folyamatosan fejlesztik a fogyatékos emberek toborzásával, foglalkoztatásával, megtartásával kapcsolatos gyakorlatukat. Az elismerést a Nemzeti Erőforrás Minisztérium, az American Chamber of Commerce in Hungary, a Szövetség a Kiválóságért Közhasznú Egyesület és a Salva Vita Alapítvány közösen adja a pályázati feltételeket teljesítő munkáltatóknak. A projektet a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal támogatja.

Az elismerés adományozói a fogyatékos emberek foglalkoztatási arányának növekedését kívánják elősegíteni a pályázattal. A Salva Vita Alapítvány tapasztalatai szerint nem találkozik a kereslet a kínálattal, a munkaadók nehezen érik el ezt a célcsoportot, a fogyatékos emberek pedig még mindig ritkán mernek jelentkezni egy-egy meghirdetett pozícióra, mert úgy gondolják, nincs esélyük az elhelyezkedésre.

A Salva Vita Alapítvány 2010-ben vezette be a Fogyatékosság-barát Munkahely elismerést, hogy az álláskereső fogyatékos emberek és a foglalkoztatásukra nyitott munkáltatók egymásra találását támogassa. Az elismerés megszerzését követően a munkáltató jogosulttá válik a Fogyatékosság-barát Munkahely logó használatára, amelyet álláshirdetéseken, jelentkezési lapokon, a toborzás során használt anyagokon, továbbá a munkatársakkal való kommunikáció során alkalmazhat. A logó a fogyatékos embereknek azt üzeni, hogy a munkáltató pozitívan fogadja jelentkezésüket álláshirdetéseire, elkötelezett foglalkoztatásuk, megtartásuk iránt.

Nagy-Britanniában 20 éve működik nagy sikerrel egy hasonló program, az elismerés logóját jelenleg 4700 munkáltató használja, köztük például az Esso, a Pfizer, a Bank of England, a British Airways és a Brit Igazságügyi Minisztérium is.

A hazai elismerésre idén is jelentkezhetnek azok a munkáltatók, akik humán erőforrás gyakorlatukat a Fogyatékosság-barát Munkahely logó használatával kívánják hatékonyabbá tenni. A pályázatba 3 hónapon belül, illetve 2 éven belül megvalósítandó célkitűzéseket szükséges belefoglalni. Először a rövid távú fejlesztések megvalósulását ellenőrzik, ezután születik döntés arról, hogy mely vállalatok méltóak az elismerésre.

Az elismerés odaítéléséről a díj adományozóiból álló Akkreditációs Bizottság dönt évente két alkalommal, legközelebb 2011 szeptemberében. A pályázóknak augusztus végéig kell teljesíteniük rövidtávú célkitűzéseiket, hogy a 2011. évi díjazottak között lehessenek. A jelentkezési lap a www.salvavita.hu honlapról tölthető le.
A logót a díjazottak két évig használhatják, és a használat joga - a középtávú fejlesztések igazolását követően - további 2 évre többször is meghosszabbítható.