• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Horváth Ágnes a dohányzás elleni fellépésről

Hírek

A kormány célja a nyilvános zárt helyeken fokozatosan teljes dohányzási tilalmat elrendelni - mondta Horváth Ágnes hétfőn a Parlamentben.

"A nemdohányzók védelme kiemelten fontos állami feladat" - húzta alá az egészségügyi miniszter, felszólalásában támogatást kérve a kormány tervezett intézkedéséhez.
Horváth Ágnes kitért arra, hogy Magyarországon évente 22 milliárd cigarettát szívnak el, a tizenhat évesek 72 százaléka már kipróbálta a cigarettázást, és tizenkilenc percenkét meghal valaki a dohányzás miatt. A miniszter hozzátette: amíg a napirend előtti hozzászólások zajlanak, közben is meghal valaki a dohányzás ártalmainak következtében. Az egészségügyi tárca vezetője beszélt arról is, hogy nemcsak az államnak, hanem az egyénnek is van felelőssége egészsége megőrzésében.

Eörsi Mátyás (SZDSZ) hangsúlyozta: mindenkinek lehetővé kell tenni, hogy gyújtson rá, de ez soha senki szabadságát ne sértse, azokét, akik nem kívánnak ebben részt venni. Az SZDSZ ezért támogatja a javaslatot és társadalmi vitát javasol - tette hozzá.

Nagy Kálmán (KDNP) elmondta: egyetértenek azzal, hogy nyilvános helyeken, ahol valaki ki van téve a passzív dohányzásnak, vezessenek be tiltást. Ezt sokkal tágabban értelmezve kiterjesztenék más élvezeti szerekre, például a drogokra is.

Vojnik Mária (MSZP) közölte: a zárt közterületen dohányzás betiltásáról szóló javaslat első helyén a káros hatás minimális szintre szorítása áll, hogy mindenkinek érvényesülhessen a legmagasabb szintű testi és lelki egészséghez való alkotmányos joga.

Mikola István (Fidesz) szerint visszavonhatatlanul elrontották az egészségügyi átalakítását, a reformnak más irányt kell vennie. Véleménye szerint a kétségbeesett kórházak kiárusítják a fizetőképes keresletnek az ágyaikat.

Csáky András (MDF)hangsúlyozta: támogatnak minden kezdeményezést, amely a dohányzás káros hatásainak visszaszorítására irányul. Nehéz a küzdelem, amikor a reálbérek drasztikusan csökkennek, amikor családok egzisztenciái rendülnek meg a munkanélküliség növekedése miatt - mondta.