• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Kóka és Horn vetette fel Horváth Ágnes kirúgását

Hírek Forrás: MTI

Kóka János és Horn Gábor vetette fel elsőként Horváth Ágnes kirúgását.

A kormányfőnek a hírportál által feltett egyik kérdésben megfogalmazódott, hogy a koalíciós szakítás háttere furcsa helyzetet eredményezett. "Kóka János azt mondta, hogy váratlanul érte Horváth Ágnes menesztése, Gyurcsány Ferenc viszont azt mondta, hogy már korábban, a múlt szombati bejelentés előtt beszélt erről az SZDSZ elnökével" - idézte fel a történteket az Index.


Kóka János és Horn Gábor vetette fel elsőként Horváth Ágnes kirúgását - nyilatkozta az Indexnek adott interjújában Gyurcsány Ferenc. Horn Gábor az ATV reggeli műsorában viszont azt mondta, ő vetette fel, hogy Horváth Ágnes lemond, ha az MSZP kihátrál az egészségbiztosítási törvény mögül.


Kóka János és mellette Horn Gábor a pártértekezlet előtti szerdán, késő délután, este azokban a székekben ültek, mint most önök - mondta el a lap újságíróinak Gyurcsány Ferenc. "Nagyjából világos volt, hogy a pénztártörvény átalakítása az MSZP szerint elengedhetetlen, és ennek tartalmában jelentős vita van a két párt között. Miután a koalíciós egyeztetést erről befejeztük, bejöttünk ebbe a szobába négyen, Lendvai Ildikó volt a negyedik. Itt nem a mi szánkból, hanem a tárgyalópartnereink szájából hangzott el, hogy ebben a helyzetben az a legkevesebb, hogy Horváth Ágnesnek minden bizonnyal mennie kell. Sőt, azt is mondták, hogy egy ilyen helyzetben az SZDSZ-nek valószínűleg bele kell mennie egy tárcacserébe is. Ez többedszer jött elő, és reális alternatívaként emlegették, hogy inkább a koalíción kívül kell lenniük. Azt gondolom, ez világos beszéd" - jelentette ki az Indexnek nyilatkozva Gyurcsány Ferenc.


Az ATV Reggeli Jam című műsorában - a hírműsor MTI-hez eljuttatott összefoglalója szerint - Horn Gábor, az SZDSZ ügyvivője másként emlékezett a kormányfővel folytatott informális beszélgetésre. Emlékei szerint ő vetette fel, hogy Horváth Ágnes lemond, ha az MSZP kihátrál az egészségbiztosítási törvény mögül.


"Azt mondtam, hogy ennek egyik lehetséges következménye a koalíció felbomlása" - mondta Horn Gábor a műsorban. Az ügyvivő közölte: azt is javasolta a miniszterelnöknek, hogy a koalíció kezdeményezzen népszavazást az egészségügyi törvényről. Hozzátette: Gyurcsány Ferenc ezt nem tartotta jó ötletnek.