• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Meghívó a miniszternek

Hírek Forrás: MTI

A Fidesz meghívta Horváth Ágnest a szakbizottság ülésére.

A Fidesz meghívta Horváth Ágnest az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának október 16-i ülésére, ahol a több-biztosítós rendszerről kérdezik majd a szakminisztert - mondta Mikola István, az ellenzéki párt szakpolitikusa hétfői sajtótájékoztatóján. Kökény Mihály (MSZP) közölte: marad a kötelező egészségbiztosítási rendszer, a nemzeti kockázatközösség, a szabad háziorvos-választás és a jövedelemarányos járulékfizetés.

Mikola István szerint elképesztő, szakmaiatlan és az emberekre veszélyes, amit Horváth Ágnes csinál. A politikus elmondta: az eddig megjelent anyagokból a Fidesz azt látja, hogy a nyereségérdekelt magánbiztosítók az elvártnál is messze nagyobb hatásköröket kaptak, gyakorlatilag ők dönthetik majd el, hogy mit, mennyiért és hol kaphat a beteg.

Szerinte ugyanis a magánbiztosítók fogják eldönteni, milyen protokoll, eljárás szerint gyógyítják a beteget. Ők lesznek azok is, akik ott fognak ülni azokon az állami szintű egyeztetéseken, ahol a gyógyító eljárások díjtételeit határozzák meg, illetve ők döntik el, melyik kórházzal kötnek szerződést.

Mikola István hangsúlyozta: ennek következtében lesz állami kórház, ami megszűnik, és lesz olyan magánkórház, amivel viszont szerződést kötnek majd. Szerinte az új biztosítók, amelyeket "22 kicsi indiánnak" nevezett, nagyobb működési költségekkel dolgoznak majd, mint az egészségbiztosítás jelenleg, még akkor is, ha a kormány négy százalékban akarja korlátozni a költségeket.
Az Orbán-kormány volt egészségügyi minisztere hangsúlyozta: ehhez a pénzt be kell szedni, ezért az egészségügyi miniszter cáfolata ellenére a több-biztosítós rendszer bevezetése járulékemeléssel és a szolgáltatások szűkítésével jár majd. A fideszes politikus szerint a várólisták hosszabbak lesznek, és a szabad orvosválasztás is megszűnik, hiszen a beteg vagy nem mehet abba a kórházba, ahhoz az orvoshoz, amelyikhez akar, vagy fizetnie kell majd érte.

Kökény Mihály, az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának szocialista elnöke a újságíróknak elmondta: marad a kötelező egészségbiztosítási rendszer, a nemzeti kockázatközösség, a szabad háziorvos-választás és a jövedelemarányos járulékfizetés.
A magánbiztosítók, ha a befektetők között lesznek ilyenek, nem dönthetnek a szolgáltatási csomagról, mert azt továbbra is az Országgyűlés határozza meg - fűzte hozzá. Mint mondta, a biztosítók nem dönthetnek árakról sem, mert azt a díjtételbizottságokban határozzák meg a pénztárak képviselői az állam képviselőivel együtt.

"Mikola István félrevezeti és riogatja a közvéleményt. (..) Ha nincs a Lockheed-botrány, 1999-ben nagy valószínűséggel a Fidesz-kormány egy valóságos több-biztosítós rendszert vezetett volna be" - fogalmazott. Megjegyezte: az egészségügyi minisztert nem a Fidesz hívta meg az egészségügyi bizottság ülésére, hanem tíz ellenzéki képviselő. Mint mondta, a minisztert október 16-án hallgatják meg.