• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A kormány módosítja a Molnár-féle törvényt

Lapszemle Forrás: Népszabadság

Aki a versenyt nem bírja - legyen állami vagy magánszolgáltató - elveszti jogait és a közpénzt.

Kökény Mihály, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának szocialista elnöke a Népszabadságnak azt nyilatkozta, hogy már 2009-ben működhet az új biztosítási rendszer, amely egyre inkább a minőségi gyógyítást nyújtó szolgáltatóhoz juttatna közpénzt, függetlenül attól, ki a tulajdonos. A szocialista politikus közölte, a szocialista kormány nem mond le a biztosítási rendszer átalakításáról. Szerinte nem kerülhet sor további forráskivonásra az ágazatból, de továbbra is éles küzdelem vár a közfinanszírozásból élő intézményekre. Aki a versenyt nem bírja - legyen állami vagy magánszolgáltató - elveszti jogait és a közpénzt. Az uniós forrásokból fejlesztők és a modern intézményrendszert létrehozók biztos jövő elé nézhetnek. Minderről egyetlen törvényt nyújtana be a kormány ősszel a parlamentnek.


A szocialista kormány át akarja alakítani a biztosítási rendszert, az ellátórendszert, és javítja a népegészségügyi program végrehajtását. A kormányzat korszerű, biztonságos biztosítási rendszert készít elő. Ha lesz járulékcsökkentés, annak fedezetét átengedett adóbevételből az ágazatnak vissza kell kapnia. A hónap végén nyilvánosságra kerülő tervek alapján az Országos Egészségbiztosítási Pénztár erős, egységes nemzeti kockázatközösségen alapuló biztosítóként működne, amelynek egyes feladatai regionális szervezetekhez kerülnének, így a szolgáltatásvásárlás, a számlák, a szolgáltatók ellenőrzése is. Az új biztosítószolgáltatási protokollok alapján szerződne, ezekre ír ki versenyt. A biztosító hivatala több ügyfélszolgálatot működtetne a jövőben. Vizsgálják, hogy a jogviszonyhoz köthető eljárásokból mit vállalhatnak át az okmányirodák.

A kormányzat várhatóan módosítja majd a Molnár-féle kapacitástörvényt, meghatározva majd azt is, mit kell tudnia a gyógyítási palettából a súlyponti kórháznak. Az ellátási térképet erősen átalakíthatják az uniós pályázatokból történő fejlesztések. Az új járóbeteg-központok, a rugalmasabb, olcsóbb ellátási formákat nyújtó intézmények hozzájutnak majd a közfinanszírozáshoz, míg a merev, drága struktúrákhoz ragaszkodóknak nem lesz helyük. További hat-hét kiskórház alakulhat át nappali ambuláns központtá, egynapos ellátásokat nyújtó intézménnyé.

Kökény Mihály, mint mondta, tisztán látszik, hogy a Molnár-féle törvény túl nagyra méretezte a rehabilitációs kapacitást. Véleménye szerint nem maradhat parttalan az orvos- és intézményválasztás, mert ez szétfeszíti a társadalombiztosítás kereteit. Ezt is újraszabályoznák.