Néhány éven belül Gödöllőn lehet a világ vakcinagyártásának egyik központja.
Leitner György, ügyvezető igazgató elmondta, hogy vállalatuk, a GlaxoSmithKline az egyik vezető globális gyógyszeripari vállalat, amelyik saját kutatásfejlesztésre épülő kereskedelmi tevékenységet folytat: kutat, fejleszt és gyárt. A gödöllői tevékenységen keresztül hangsúlyos a gyártás, a kutatásfejlesztési tevékenységből pedig a fejlesztési oldal.
A gyógyszer- és vakcinagyártás egyik feltétele a minősítés. A 2003 óta létező gödöllői gyár a magyar hatóságoknál, a WHO-nál és az ázsiai ellenőrzéseken is megfelelt, utoljára a legszigorúbb amerikai FDA-vizsgálat van hátra, ha ez is megvan, akkor a világ összes ország elérhető számukra, így az észak.amerikai piac. A cég profilja a diftéria és tetanusz védőoltás. Ezek épülnek be kombinált védőoltásokba - hozzáadott értékben az oltásnak 70-80 százaléka Gödöllőn állítódik össze, tehát az alapja. Egyéb fejlesztések is zajlanak a gödöllői gyárban.
A magyarországi vakcinagyártásban ötvöződik a múlt és a jövő: ennek köszönhetően komoly vakcinációs kultúránk van, közölte Leitner György. Azt is elmondta, hatalmas paradigmaváltás van abban, hogyan kell a védőoltásról gondolkodni: egyrészt már nemcsak a gyerekek a legfontosabb célcsoport, másrészt, hogy a védőoltás nemcsak prevenciós, hanem terápiásan is alkalmazható. Fontos irány az is, hogy minél többféle betegség elleni oltást egy oltásban tudjanak kombinálni: ma már létezik hatos, de a jövőben hetes-nyolcas is létrejöhet. Olyan adjuváns rendszereket is fejlesztenek Gödöllőn, amelyek a védőoltásban vivőanyagokat jelentenek, de a védőoltásnak a hatását potencírozza - ilyen van például a méhnyak rákot megelőző védőoltásukban.