• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Bársonyos pénztártörvény készül

Lapszemle Forrás: Magyar Hírlap - Népszava

Várhatóan a jövő héten eldől, hogy visszavonják-e az egészségügyi pénztárakról szóló törvényt.

Schvartz Tibor, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának szocialista alelnöke a Magyar Hírlapot arról tájékoztatta, hogy várhatóan a jövő héten eldől, hogy összes elemével együtt visszavonják-e az egészségügyi pénztárakról szóló törvényt, vagy új jogszabályt dolgoznak ki helyette. Közölte, zajlanak az egyeztetések, a szocialisták arra számítanak, hogy az SZDSZ biztosan nem fogja támogatni a törvény visszavonását. Ezért most egy olyan változaton dolgoznak, amelynek a megszavazásához lenne elegendő számú képviselő.

Schvartz Tibor szerint a törvény visszavonása, illetve megváltoztatása esetében számos új törvénnyel kellene pótolni a pénztártörvényt. Erről szerdai lapszámunkban részletesen beszélt Simon Attila alkotmányjogász.

Schvartz Tibor az Országos Egészségbiztosítási Pénztár utódszervezetének szánt regionális pénztárakról azt mondta: a meghívott igazgatók miatt a kormány helyzete a 22-es csapdájából ismertekre hasonlít. Az igazgatók kinevezését, amely a Pénzügyminisztérium hatáskörébe tartozik, a március 9-i népszavazás után meg sem kezdték, a folyamatot leállították.

Döntenek a tb-reformról
A Népszava értesülése szerint napokon belül nyilvánosságra hozza az MSZP, hogyan változtat az egészségbiztosítási reformot szabályozó törvényen. Az átalakításról Gyurcsány Ferenc kormányfő tegnap azt mondta: „kell tenni még egy lépést: a sok tekintetben csak kifizetőhelyként működő egészségbiztosítási pénztárt valóságos biztosítószerű működést mutató intézménnyé kell átalakítani. Olyan intézménnyé, amely felelősséget tud vállalni a gazdálkodásáért, amely követi azokat a folyamatokat, ahogyan változik az orvostudomány, új technológiák jelennek meg. Nagyobb felelősség, nagyobb önállóság, biztosítószerű működés a kis önállóságú költségvetési intézményi működés helyett."

A miniszterelnök nem beszélt az MSZP korábbi terveiről, amelyek még hét régióban, állami tulajdonú, nonprofit pénztárak létrehozásáról szóltak. Ezt az elképzelést a parlament többsége szintén nem támogatná, emiatt a szocialisták vitatkoztak arról, hogy egyáltalán benyújtsák-e. Székely Tamás egészségügyi miniszter korábban arra hívta fel a figyelmet, hogy a visszavonással számos terület szabályozatlan marad - köztük a gyógyszerpiac és a várólisták regulációja is. Ennek oka, hogy a törvény szinte az egész egészségügyi joganyagot érinti, a visszavonás után azonban a többi jogszabály módosított részei nem „változnak vissza" a korábbira.