Székely Tamás új egészségügyi miniszter a pénztártörvény visszavonásán fáradozik, de a jogszabály alapján már létezik a 22 intézmény, és kinevezték azok vezetőit.
Korábban arról jelentek meg hírek, hogy a kinevezésük határozott időtartamra, 2010 márciusáig szól, illetve hogy bármilyen körülmények között szűnik meg a munkaviszonyuk, a szerződésük időtartamára járó fizetésüket megkapják. A Napi Gazdaság még a pénztárvezetők vélt munkabérét is leközölte: „700 ezer és egymillió forint között állapították meg, ráadásul számos egyéb juttatásban is részesülhetnek, és költségtérítést is kapnak."
Többen már hetekkel ezelőtt megkérdőjelezték a lépés jogosságát, Horváth Ágnes exegészségügyi miniszter akkor azzal védekezett, hogy a hatályos egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvényben szerepel, hogy 22 pénztárat kellett alakítani, élükre pedig vezérigazgatót kell kinevezni.
A Pénzügyminisztérium sajtóinformációkkal ellentétben közölte, az egészségbiztosítási pénztárak vezetőinek a fizetése nem egymillió forint, annak harmadát sem éri el. A vezérigazgatók mint vezető tisztségviselők kinevezése formálisan, bármikor visszahívhatók - áll a pénzügyi tárca közleményében.
Simon Mihály, a Békés megyei pénztár vezérigazgatója a Magyar Nemzetnek elmondta: ha a rájuk vonatkozó törvényt hatályon kívül helyezik, akkor minden bizonnyal az ő megbízatásuk is megszűnik. Simon hozzátette, a munkaszerződését április közepén írta alá Veres János pénzügyminiszter. Közölte, a fizetése a sajtóban megjelent egymillió forint harmadát sem éri el, de eddig még egy fillért sem kapott.
Smrcz Ervin, Dél-Pest és környéke pénztárigazgatója a lapnak úgy fogalmazott, hogy nem március 11-ével kötött szerződést, hanem április 17-től, hozzátette, egy évre kötött kontraktus tartalmazza azt is, hogy bármelyik fél szerződést bonthat az esztendőn belül. A Heim Pál Kórház korábbi főigazgatója elmondta: eddig jobbára a cég beindítása adott számára munkát.