A helyzet nem függetleníthető a város csaknem évtizedes finanszírozási problémáitól.
Októberben, decemberben és januárban több mint 60 millió forintot inkasszált a szigetvári kórház számlájáról a helyi önkormányzat, miután az intézményt működtető cég elmaradt az iparűzési adó befizetésével. Az amúgy is fizetési gondokkal küzdő intézmény ezt az elvonást már nem tudta kompenzálni, így januárban az orvosoknak járó juttatásokat nem fizették ki, sőt a vállalkozási formában alkalmazott gyógyítók csak a nekik járó összeg negyedéről nyújthattak be számlát.
A kórház ügyvezetése ezután levélben kérte a képviselő-testületet: járuljanak hozzá, hogy a kórház előleget kérjen a működtetésre az OEP-től. Ehhez ugyanis a tulajdonosok garanciavállalása kell. A Medical Investments kisebbségi tulajdonosként kizárólag a rá eső részt hajlandó vállalni.
A kórház helyzetéről a múlt pénteken zárt ülésen tárgyalt a képviselő-testület, s a képviselők többsége elutasította a kórház-finanszírozási előleg felvételét. A kórházműködtető kft. többségi tulajdonosaként az önkormányzat csak az alkalmazotti létszám további bérfizetéseire vállal garanciát - foglalta össze az eddigi híreket a Népszabadság.
A város kezelésében lévő, két éve közel kétmilliárdos felújításon átesett kórház kálváriája nem új keletű. Az intézmény működése az elmúlt években folyamatosan veszteséges, a trendet sem a korábbi (Releváns Kft.), sem a jelenlegi (Medical Investments Zrt.) pénzügyi szakmai üzemeltető nem tudta megtörni.
A helyzet nem függetleníthető a város csaknem évtizedes finanszírozási problémáitól, a bíróság tavaly elrendelte Szigetvár adósságrendezési eljárását. Néhány éve ugyanis a 2,5 milliárd forintból gazdálkodó város svájcifrank-alapú kötvényeket bocsátott ki a fürdőépítésre és más beruházásokra 1,1 milliárd forint, a kórház fejlesztésére 500 millió forint értékben. A fürdő megépült, a 600-700 milliós adósságot maga előtt görgető kórház azonban a napi kiadásokra költötte a kötvényekből befolyt pénz javát - írja a lap.