• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Droglátó helyett médiahack

Lapszemle Forrás: Magyar Nemzet

A fiatalok sokszor már jártasabbak az előadónál, nem egyszer a hatások terén is.

Az ENSZ kábítószer-ellenes világnapjára, tegnapra hirdették meg a Droglátó nevű, az előzetes tájékoztatók szerint megtéveszthetetlen, a kábítószer-fogyasztást kimutató szonda és magyar feltalálója, Holló János bemutatását. Kiderült, hogy sem a készülék, sem alkotója nem létezik. A sajtótájékoztatóként beharangozott médiahack akciót a Kék Pont Drogkonzultációs Központ és Drogambulancia Alapítvány szervezte.

A kampány május 27-én, a szenvedélyek napján a www.droglato.hu című weboldal beindításával kezdődött, s első szakasza tegnap zárult le. Az alapítvány munkatársainak célja a társadalmi attitűdök vizsgálata volt, szerették volna ezúton is feltérképezni, a közvélemény miként reagál egy hasonló hírre, illetve, hogy milyen előítéletek, megoldási közhelyek a jellemzők. Ezután következik az úgynevezett After kampány, amelyben új, valódi információkkal töltik meg a honlapot, feltárják igazi céljaikat.

Barna Erika kommunikációs igazgató elmondta, ma Magyarországon drogháború zajlik. A fogyasztók legalizálnának, az ellenzők viszont a kategorikus tiltás pártján állnak. A szakember figyelmeztetett, drogok nélküli társadalom nincs, s ezt nem is szabad elvárni. Barna Erika szerint a támadó hozzáállást jól példázza az érdeklődők köre: aggódó szülők, pedagógusok, cégtulajdonosok, munkahelyi vezetők szerették volna a Droglátó segítségével ellenőrizni gyermeküket, tanítványaikat, beosztottjaikat, de akadt köztük önkormányzati képviselő, szociálpolitikai szakember, s volt olyan orvosi eszközöket gyártó cég, amely viszonteladói ajánlatot tett. Dávid Ferenc szociológus, a kampánystáb tagja a Magyar Nemzetnek elmondta, újfajta módszerekre van szükség a megelőzésben. Az iskolában már hiába próbálják meg úgy felvilágosítani a gyerekeket, hogy felsorolják a drogokat, azoknak veszélyeit, a fiatalok sokszor már jártasabbak az előadónál, nem egyszer a hatások terén is. Zacher Gábor toxikológus közölte, Magyarországon a 14 és 38 év közötti korosztály - ami hárommillió embert jelent - tizenkét százaléka használ kábítószereket.