A háziorvosi praxisok 99 százalékában a páciensekről legalább egy adatot tárolnak elektronikusan.
Magyarországon az orvosok száz százalékának van már számítógépe, s ezzel még a 87 százalékos uniós átlagot is meghaladják. A netkapcsolattal már nem áll ilyen jól az ország, hozzáférése csak a doktorok 49 százalékának van, széles sávú internetet pedig 36 százalékuk használ. Utóbbi két mutatóban az EU27 átlaga 69, illetve 48 százalék - olvasható az Európai Bizottság által az e-egészségügy uniós fejlődése kapcsán az elmúlt hetekben közzétett páneurópai felmérésben.
Az európai páciensek alapadatait a háziorvosi praxisok 80 százalékában elektronikusan tárolják, a kezeléseknél és az alkalmazott gyógyszereknél ez a mutató eléri a 92 százalékot, a röntgen esetében a felvételeknek csupán a 35 százalékát viszik fel számítógépre. Az európai doktorok 40 százaléka cserél adatot a laboratóriumokkal, ez a hajlandóság más egészségügyi intézményekkel viszont csak alig tízszázalékos. A páciensek alapadatai és a kezelésükkel kapcsolatos információk elektronikus tárolása a leggyakoribb e-egészségügyi alkalmazás - húzza alá a jelentés.
A háziorvosi praxisok 99 százalékában a páciensekről legalább egy adatot tárolnak elektronikusan. Az európai átlagot (50 százalék) meghaladó mértékben (83 százalék) használnak a magyar háziorvosok a diagnózis felállításához vagy a felírandó gyógyszerekhez döntéstámogató rendszert. Ezzel szemben az adatcserék terén még jelentős a lemaradásunk. A hazai praxisoknak csupán a 12 százalékában jutnak hozzá elektronikusan a laboratóriumi vizsgálatok adataihoz a háziorvosok. Rosszabb a helyzet a más egészségügyi intézménnyel bonyolított adatcserék kapcsán, ez a tízszázalékos uniós mutatóval szemben mindössze két százalék.