• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Halason az MSZP és a Fidesz közösen titkolózik

Lapszemle Forrás: Népszabadság

Nem tartja szerződéses ígéretét a HospInvest, mondván: 1,5 milliárddal csökkent a finanszírozási összeg.

Semmelweis Kórház

A lap szerint közösen titkolta el a Fidesz és az MSZP, hogy a kiskunhalasi Semmelweis Kórházat üzemeltető magánbefektető, a HospInvest Zrt. már egy éve leállította az általa szerződésben vállalt beruházásokat. Szerződésük módosítására egyeztető bizottságot hoz létre a kiskunhalasi önkormányzat és a HospInvest Zrt., amely 2004-ben átvette üzemeltetésre a kiskunhalasi Semmelweis Ignác Kórházat. A 2004-ben aláírt szerződés - amelyben a dolgozói létszám megőrzését és különböző fejlesztéseket ígért a társaság - módosítását 2006. október 4-én, négy nappal az önkormányzati választások után kérte a magánbefektető.

Makay Lászlóné, a kórházi szakszervezet vezetője szerint a magánbefektető a szerződésben tett ígérete ellenére a 2004-ben általa átvett létszámot több mint 30 százalékkal csökkentette, és ez évben 90 dolgozónak, köztük 21 orvosnak kellett távoznia. Makayné elmondta, a 90 közül talán hatan tudtak elhelyezkedni, egyes ápolónőknek felajánlották, hogy Kecskeméten elhelyezik őket, de kiderült, hogy nem kellenek, mert 50 éven felüliek voltak. A kiskunhalasi képviselő-testület hétfői ülésén több fideszes képviselő firtatta: miért csak most szereznek tudomást arról, hogy a HospInvest Zrt. már egy éve írásban jelezte: nem fogja teljesíteni a privatizációs szerződésben vállaltakat.

Kollányi Gábor, a HospInvest Zrt. elnöke a beruházások leállítását azzal magyarázta, hogy 2004 óta megváltoztak az egészségügyi finanszírozás feltételei. Amikor átvették a kórházat, az évi 4,5 milliárd forintot kapott az OEP-től, de a finanszírozás összege jövőre már nem éri el a 3 milliárd forintot. Ha megtartották volna az induláskor átvett létszámot, ma csak a bérköltség annyi lenne, mint a gyógyításra kapott összes bevétel. A halasi kórház a szakma meglepetésére súlyponti kórház lett az egészségügyi átszervezés során. A korábbi 660 ágy helyett így is csak 570 maradhatott Halason - ám itt nem a kedvezően finanszírozott aktív, hanem a gyengén dotált rehabilitációs ágyakból van hiány.

A HospInvest Zrt. országosan négy kórházat és három rendelőintézetet működtet, de vezetőinek nyilatkozata szerint 10-15 kórházból álló holdingot szeretne létrehozni. Az Európai Újjáépítési és Befektetési Bank nemrég négymillió eurót, körülbelül egymilliárd forintot fektetett a HospInvest Zrt.-be. A kiskunhalasi közgyűlésen elhangzott: a magáncég szeretne európai uniós támogatási pénzeket szerezni kórházai fejlesztésére, de ehhez a halasi önkormányzatnak is pályáznia kell.