A tévénézés és számítógépezés napi átlag 4 órát tesz ki, sokan bevásárlóközpontokban töltik szabadidejüket
Napi 1 óra szabad levegőn, 4 óra a szobában, a reggeli sokszor kimarad: egy most elkészült felmérés szerint ez jellemző a mai diákok életvitelére. A 2008-ban indult „Hozd a Formád Magyarország!" programban a részt vevő iskolák ebben a félévben a minőségi táplálkozás fontosságával ismerkednek. A felmérés mintegy 5000 diák részvételével zajlott.
A válaszadók 90 százaléka fontosnak tartja az egészséget, és az egészségtudatosság az életkor növekedésével együtt nő. Ugyanakkor a részt vevő diákok között magas a túlsúlyosak vagy elhízottak aránya. A sovány és a kórosan sovány gyermekek aránya sem elhanyagolható: 1 és 22 százalék között változik.
A fiatalok többsége tisztában van a reggeli fontosságával, ennek ellenére sokan nem reggeliznek otthon, csak az iskolába érve esznek valamit, de olyan gyerek is akad, akinél ez az étkezés kimarad. Az életkor növekedésével párhuzamosan ez az arány tovább romlik, sokszor a negatív szülői példa hatására. A válaszadók 80 százaléka vizet fogyaszt, ezt követik a rostos üdítők, és mindössze 10 százalék a szénsavas üdítőt fogyasztók aránya, legalábbis a saját bevallásuk szerint. A gyerekek kétharmada fogyaszt naponta zöldséget vagy gyümölcsöt, ezek közül a legnépszerűbb az alma.
Az iskolai testnevelésórákon túl a gyerekek többsége nem végez sporttevékenységet (50-75 százalék, iskolától függően), aki sportol, jellemzően heti 1-2 alkalommal jár edzésre. Az életkor növekedésével a sportra fordított idő tovább csökken, az egyik általános iskola felső tagozatosai napi 27 percet töltenek mozgással. A fiatalok szeretnének minél többféle sportot kipróbálni az iskolában a foci és a kosárlabda mellett, népszerű a tánc, tollaslabda, aerobik, pingpong és a küzdősportok is. A gyerekek sok időt töltenek otthoni ülőtevékenységgel: a tévénézés és számítógépezés napi átlag 4 órát tesz ki, sokan bevásárlóközpontokban töltik szabadidejüket, de a szabadban mindössze 1 órát vannak.