• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Hetényi: több kezelés daganatos betegeknek

Lapszemle Forrás: Új Néplap

Korszerű biológiai terápiák váltak elérhetővé a szolnoki kórházban.

Komoly mértékben bővült az onkológiai ellátás az utóbbi időben a Hetényi Géza kórházban, gyakorlatilag megháromszorozódott a kezelések száma. Lassan két éve, hogy új főorvos vette át az osztály irányítását, aki elsősorban azt tűzte ki célul, hogy a daganatos betegségekkel küzdők minél szélesebb körű kezelésben részesülhessenek.

- Új kollégák érkeztek és korszerű biológiai terápiák váltak elérhetővé nálunk, ezek az eddigi legfontosabb változások - mondta dr. Csőszi Tibor megbízott osztályvezető főorvos, aki Kecskemétről érkezett két évvel ezelőtt. - Arra törekszünk, hogy betegeink ugyanolyan magas színvonalú kezelést kapjanak Szolnokon, mint más, neves onkológiai centrumokban. Sajnos a korábbi tapasztalatok azt mutatják, hogy nagyon sok beteg nem is jött a megyei kórházba, ők különböző úton-módon egyből a nagyobb centrumokat keresték fel, sokukat azonban végül mégis hozzánk küldték vissza. Ezért minden daganatos betegséggel küzdőt arra kérek, legalább érdeklődjön nálunk, mielőtt más kórházat választ, mert a kezelések döntő többsége nálunk is elérhető. Ha speciális okból esetleg valakit mégis más intézménybe kell átirányítanunk - ami ma már meglehetősen ritka -, a szakcentrumokkal kialakított jó kapcsolatainknak köszönhetően betegeink rövid időn belül megkaphatják a megfelelő ellátást. Újdonság az is, hogy több nemzetközi klinikai vizsgálatban veszünk részt, így pácienseinket olyan hatásos, ám a kereskedelmi forgalomban még nem kapható gyógyszerekkel is kezelhetjük, amelyek jelentős mértékben javíthatnak az állapotukon.

Bár az osztály már jelenleg is a korábbinál hatékonyabban, jobb mutatókkal dolgozik, a főorvos kollégáival együtt újabb fejlesztéseket tervez.

- Arra is törekszünk, hogy a teljes diagnosztikus palettával rendelkezzünk - árulta el. - Erre minden esélyünk adott, hiszen bízunk benne, hogy sikeres lesz az a pályázat, melynek segítségével az izotóp-labort kívánja létrehozni a kórház. Emellett szeretnénk már a tavaszi hónapokban ingyenes melanomaszűrést szervezni, egyrészt azok számára, akik munkájuk miatt nagyon sok időt töltenek a tűző napon, másrészt rajtuk kívül az úgynevezett menedzserréteget céloznánk meg, akik gyakran egzotikus úti céljaik miatt vannak kitéve az erős besugárzásnak - tette hozzá dr. Csőszi Tibor.