Az OEP vizsgálódik, ám erről a helyszínen még nem tudnak.
Vizsgálatot indított az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, mivel felmerült a gyanú, hogy egyes betegek nagykereskedelmi áron, pénzért jutottak hozzá olyan gyógyszerekhez, amelyeket százszázalékosan támogat az OEP.
Az endometriózis - miként dr. Keresztúri Attila nőgyógyász adjunktus elmagyarázta - olyan betegség, amely miatt nemcsak a méhen belül vannak méhnyálkahártya-szigetek, hanem rajta kívül is, például a beleken vagy a hashártyán. Menstruáció idején ezek is megpróbálnak kilökődni - de nem tudnak. Ezért erős fájdalmat okoznak, meddőséget is előidézhetnek. Ez a betegség a nők három-nyolc százalékát érinti. Rendszerint műtéttel távolítják el a rendellenes helyen található nyálkahártya-szigeteket, a műtét kiegészítő kezelésére pedig injekciókat alkalmaznak. Egy hormonkészítmény megszünteti mind a menstruációs, mind az azzal egyidejű, fájdalmas hasűri vérzést. Havi adagban, általában féléves időtartamra adják. Az egy hónapos hatást biztosító injekció ára jelenleg 38 ezer forint. Ha azonban ezt a megfelelő dokumentáció birtokában javasolják felírni, akkor az ország öt nőgyógyászati centrumában százszázalékos OEP-támogatással írják föl.
A dél-alföldi régióban Keresztúri Attila jogosult a gyógyszer százszázalékos OEP-támogatással történő fölírására. A Szegedi Tudományegyetem klinikai központjának női klinikáján dolgozó orvos havonta öt-nyolc új esetről hoz döntést. Mivel egy beteg kezelése hat hónapig tart, havi 35-50 ampullát használhatnak fel a páciensek százszázalékos OEP-térítéssel.