Előfordulhat, hogy a megyei betegek más-más nagytérségi kórházakban gyógyulhatnak majd.
Erzsébet-napi Tudományos Ülést tartottak szombaton Jászberényben. Az eseményen dr. Szabó Tamás orvos, országgyűlési képviselőként többek közt az egészségügy átalakítására vonatkozó törekvésekről is beszélt. Mint fogalmazott, a Semmelweis-terv az egészségügy átrendezésének vitairata, amely számos racionális változtatást körvonalaz, amelyről a következő két hónapban a szolgáltatók, fenntartóik és a különböző betegjogi képviseletek egyeztetnek- írja Az alapellátástól a klinikákig átszervezik a betegutakat című cikkében az Új Néplap.
- Semmi sem végleges, csupán az életszerű változtatásokra való törekvés vezérli a struktúraváltoztatást - hangsúlyozta dr. Szabó Tamás. A Semmelweis-tervben a háziorvosok, majd a városi kórházakat követően a megyei kórházak felett helyezkedne el kilenc nagy térségi egészségügy ellátó. Ezek mellett vagy felett működnének azok a speciális gyógyító központok, amelyekből szakterületekre vetítve csupán egy-egy lenne az országban.
Ebben a rendszerben világosan kirajzolódik a jászberényi kórház helye és szerepe, amelynek a négy alap szakterületet a bel-, gyermek-, szülészet-nőgyógyászat és a sebészeti szolgáltatást kell ellátnia. A képviselő hozzátette, hogy a meghatározott szintű sürgősségi ellátásnak is lennie kellene a kórházban. Ez jelenleg nem áll rendelkezésre, csupán egy betegfogadó van, amelyet fejleszteni kell. Ehhez szükséges többek között CT újraélesztése is — mondta dr. Szabó Tamás.
Az egészségügyi tárca a Semmelweis tervben a „betegutak" racionalizálását is tervezi, így előfordulhat, hogy a megyei betegek a szokásrendszer és közlekedés tekintetében jobban megközelíthető más-más nagytérségi kórházakban gyógyulhatnak majd.