A működés szempontjából teljesen zökkenőmentesen zajlott az átadás-átvétel Mezőtúron.
A Medisyst nevű magántársaság bő három éven át üzemeltette Mezőtúron a városi kórházat és a hozzá tartozó rendelőintézetet. Januártól újra az önkormányzat az intézmény „gazdája", de egyéb változás nem történt. A Medisyst Kft. 2006-ban szerződött be Mezőtúrra, a Városi Kórház-Rendelőintézet működtetésére. Abban az időben már évi százmillió forintjába került a városnak az intézmény. A cég a beszerződése után racionalizálta az intézmény működését, eltüntette a veszteségforrások jelentős részét, és fontos beruházásokat is végrehajtott. A Medisyst „kiszállásakor" az önkormányzat megvásárolta a kórházat üzemeltető gazdasági társaságot, és megállapodott az előző tulajdonos által megvalósított beruházások sorsáról is.
Közgazdasági kifejezéssel élve: könyv szerinti—tehát az időmúlás arányában csökkentett — értéken fizette ki azok értékét a Medisystnek. Az összesen 74 millió forintos összeg kifizetéséhez, az önkormányzat készfizető kezessége mellett hitelt vett fel a kórházat működtető gazdasági társaság, így a beruházás költségét immár bankhitelként törleszti az intézmény.
- A működés szempontjából teljesen zökkenőmentesen zajlott az átadás-átvétel – mondta dr. Csellár Zsuzsanna, a Mezőtúr Városi Kórház, Rendelőintézet, Egészségügyi Szolgáltató Kft. ügyvezető igazgatója, aki egyébként a Medisyst időszakában az intézmény orvos igazgatója volt. - Az egészségügyi ellátás zavartalanul folyt, a betegek és a dolgozók észre sem vehettek semmit a változásból. A működés során felhalmozódott tartozásokkal kapcsolatban elmondta, januárban minden kórház kapott plusz egyhavi támogatásának megfelelő összeget, a tavalyi elvonások és csökkentések részbeni ellentételezéseként, így a kórház is. Ebből az összegből jelentősen le tudták csökkenteni, kezelhetővé tudták tenni az adósságukat.
Ez a januári többlettámogatás persze nem változtat azon, hogy a magyarországi egészségügyi intézményeket előbb-utóbb konszolidálni kell pénzügyileg. - A jelenlegi finanszírozási összeg, rendkívül szigorú keretgazdálkodás mellett, szűkösen elegendő a működésre. Tegyük azonban rögtön hozzá: ebből nem jut már a műszerpark karbantartására, felújítására, cseréjére. Az egészségbiztosító ugyanis az egészségügyi szolgáltatásokra adja a támogatást. A fejlesztés elvileg a tulajdonos feladata lenne, de hát ismerjük az önkormányzatok jelenlegi költségvetési helyzetét. Próbáljuk növelni a bevételeinket, hogy azokat legalább magunkra fordíthassuk – mondta dr. Csellár Zsuzsanna.