Kökény Mihály az egészségügyi irányítás mai helyzetéről.
Az egészségügy mindannyiunk ügye, annak gyökeres átalakításáról a polgárok, a szakma és a teljes nyilvánosság kizárásával nem lehet dönteni – írja cikkében dr. Kökény Mihály, volt egészségügyi miniszter, az MSZP egészségpolitikai tanácsadó testületének vezetője. Ezt szinte mindig számon kérte a Fidesz a szocialista kormányokon és a budapesti szocialista politikusokon. Hányszor hallhattuk az akkor még ellenzéki Tarlós Istvántól a közgyűlésben, hogy miért nem egyeztetnek a szocialisták a Budapesti Egészségügyi Modellről (BEM) a szakmával, a kórházigazgatókkal. Pedig egyeztettek a kórházigazgatókkal, a betegszervezetekkel, az önkormányzat egészségügyi bizottságával.
A szocialista városvezetésnek fontos volt, hogy több budapesti kórházigazgató is részt vegyen a terveket véleményező szakmai zsűriben. Sőt 2009 márciusában még az Országgyűlés Egészségügyi Bizottsága előtt is bemutatta terveit Horváth Csaba főpolgármester-helyettes, ahol a következő elismerő szavak hangzottak el Mikola Istvántól, a Fidesz akkori első számú egészségpolitikusától: „Gondolatébresztő, jó alapanyag, amely országosan is követendő modellt jelenthet."
Ha a Fidesz nem hátráltatja a BEM megvalósítását, akkor már egységben működne a főváros 12 kórháza. Ezzel szemben most alig három hónapig tartott az országos vita a Nemzeti Konzultáció keretében Semmelweis-tervről. Dr. Kökény Mihály írásában a tervezetről írja le a véleményét.