Egy milliárdot nyert pályázaton a Richter, amihez a cég több száz milliót tett hozzá.
Két éve alig ötmilliárd forint jutott stratégiai kutatásokra, az idén két körben harmincmilliárd forintot oszt ki a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) az innovációs alapból. Az első fordulóban meghirdetett pályázatra 136 jelentkezés érkezett 65 milliárd forintos támogatási igénnyel. Nyert huszonhét jelentkező, és kapott 13,6 milliárdot, amihez hozzájárul saját kockázati tőkéjük, mintegy 4,5 milliárd erejéig. A szeptember közepén meghirdetendő második fordulóban a hivatal több mint tizenhatmilliárdot oszt szét - jelentette be néhány nappal ezelőtt Molnár Károly, kutatás-fejlesztésért felelős tárca nélküli miniszter.
A Richter Gedeon Nyrt. által vezetett konzorcium egymilliárdot nyert liposzómás nanogyógyszerek kifejlesztésére, amihez a cég 300 millió saját forrást tett hozzá. Az NKTH korábbi vezetésének pénzosztó gyakorlatát 2005-ben és 2oo6-ban is erősen kritizáló Bogsch Erik vezérigazgató szerint ez a fejlesztés előkészíti egy rákellenes szer generikus változatának kifejlesztését, gyártását és forgalmazását. A Richter négy év múlva szeretné törzskönyveztetni a készítményt. A nanokapszulált készítmények előnye, hogy kevesebb a mellékhatásuk és nagy a hatékonyságuk, mert a beteg sejthez szállítják a hatóanyagot. Bogsch Erik számára a hároméves futamidő a kiszámíthatóságot jelenti, de megjegyezte, hogy a világ más pontján ilyen programokra akár egymilliárd dolláros támogatás is elnyerhető.
Az Experimetria Orvosbiológiai Kutató Fejlesztő Kft. vezette konzorcium 400 millió forint támogatást kap olyan komplex szívelektrofiziológiai mérőműszerek fejlesztésére, amelyek a nagy terhelésnek, stressznek kitett emberek állapotát mérik fel. 913 millió forinthoz jutott az a két cég, amely a DermaVir tapasz klinikai fejlesztése mögött áll. A Lisziewicz Julianna által kidolgozott, a közvéleményben leginkább AIDS-tapaszként ismert fejlesztés kapott segítséget.