Partnerségen alapuló szakmai egyeztetéseket várnak az új egészségügyi minisztertől a versenyszféra képviselői.
Azt remélik, hogy a radikális reformok és azok elmulasztott korrekciói után nyugodtabb időszak következik a háttéripar számára is. Bíznak benne, hogy a pénzügyi kényszer miatti sokkterápia után az ágazat irányítói a megfontolt előrehaladást választják és - figyelembe véve a különböző társadalmi csoportok érdekeit - a szakmai alapokon nyugvó megoldásokra koncentrálnak.
Frederic Ollier, a Sanofi-Aventis vezérigazgatója elmondta, „üdvözöljük a kormány politikájának irányváltását. Magyarország vezető gyógyszeripari vállalataként érdemi párbeszédre törekszünk a kormányzattal. A kormányfő kijelentése, miszerint a társadalmi partnerség értékeire vigyázó, nyugodt reformpolitikát folytató kormányzásra készül, bizalmat ad. Az elmúlt években az egészségügyet és az ipart érintő reformok súlyos terheket róttak a piaci szereplőkre és a betegekre. Bízunk abban, hogy a jövő a partnerségen alapuló szakmai döntéshozatalról szól."
Gál Péterné, az Egis Nyrt. vezérigazgatója közölte, „azt várom, hogy a radikális reformok és az elmulasztott korrekciók után nyugodtabb időszak következik, újraindul a párbeszéd, lesz helye a mérlegelésnek, és az eredmények megtartása mellett a kompromisszumok hozadékát is értékeli a kormányzat. Várom, hogy törlik a gyógyszerek delistázását, amely a tb-kasszát nem befolyásolja, s hogy megszűnik a negyedéves fixesítés, amely a betegeknek gyakori gyógyszerváltást, a gyártóknak piaci kiszámíthatatlanságot okoz".