Az ultrahangos vizsgálatok során egyetlen orvosnak sem tűnt fel, hogy a kislány végtagjai nem fejlődtek ki.
A várandósság ideje alatt úgy tűnt, hogy a Gyimóti család legifjabb tagjával minden rendben van. Az ultrahangos vizsgálatok során egyetlen orvosnak sem tűnt fel, hogy a kislány végtagjai nem fejlődtek ki. A bonyhádi család bevallása szerint több orvos is foglalkozott velük, mindegyik vizsgálat néhány percig tartott, a baba fejkerületét és a szívverését vizsgálták. Egyszer, az apuka kérésére nézték meg a végtagokat. Bár nem látszott minden végtagja, úgy tűnt minden rendben van, egészen a kislány születéséig. Akkor derült ki, hogy az egyik kezén csak négy ujj fejlődött ki, azok közül is kettő-kettő összenőtt, a bal alkarja nem fejlődött ki, és csak egy ujja van.
Zsanett lábfejein négy-négy ujj van, a bal combcsontja rövidebb, és görbén fejlődött lábszárcsontjait is meg kellett operálni, hogy járni tudjon. Most az ötödik műtéten vannak túl, és a legutóbbi vizsgálat eredményei alapján úgy tűnik, szépen fejlődnek a csontjai. Ehhez azonban rendszeresen kellett járniuk a budapesti Heim Pál gyermekkórházba, és Szekszárdra is járnak gyógytornára, amikor csak lehetőségük van rá.
A család egyszerűen elfogadhatatlannak tartja, hogy ennyi vizsgálat során egyetlen orvos sem vette észre a rendellenes fejlődést. A baba születése után bírósághoz fordultak, amely első fokon a családnak adott igazat, és kártérítést ítélt meg. A másodfokú ítélet szerint azonban nem hibáztathatóak az ultrahangos vizsgálatot végző orvosok azért, mert nem mutatták ki a fejlődési rendellenességet. Az édesapa azt mondta, nem adják fel, a Legfelsőbb Bírósághoz fordulnak.
„A szűrővizsgálat természetéből fakadóan nem hiba, hogy nem vették észre a kislánynál a fejlődési rendellenességet - közölte dr. Winkler László, a Balassa János Megyei Kórház főorvosa. Mint mondta több mindentől - az ultrahangkészüléktől, a vizsgálatot végző orvos képzettségétől, tapasztalatától, az anya hasfalának vastagságától is függ, hogy ki tudják-e szűrni a rendellenességeket.
Rejtett szívproblémánál például az arány csupán 50 százalékos. Genetikai ultrahangvizsgálatot a terhesség alatt négyszer - a 12. hét, a 19-20. hét, a 32. és 36. hét környékén - végeznek, és az idő előrehaladtával egyre több mindent figyelnek. Százszázalékos eredményt viszont egyik szűrővizsgálat sem biztosít.