A tervek szerint legkésőbb jövő ősszel szeretnénk átadni a szállót, most a bontásnál tartanak.
Az Országos Kórházi Főigazgatóság 2016-ban nyújtotta be a pályázatot, hogy uniós forrásból a nyíregyházi oktatókórház területén megépülhessen egy új nővérszálló. A zöldmezős beruházással – a többletforrásigények pozitív elbírálása után – összesen 1,1 milliárd forintból készül el a 118 férőhelyes, földszint plusz kétszintes épület. Az egyes szintek alapterülete 700 négyzetméter, kialakítanak 59 szobát, melyben két-két ember elhelyezésére lesz lehetőség, mindegyikhez külön zuhanyzó, WC, valamint egy teakonyha tartozik, azaz 25 négyzetméteres kis minigarzonok nyújtanak kényelmes elhelyezést az ide beköltözőknek. Szintenként lesz egy nagy főzőkonyha és mosókonyha, amelyeket mindenki használhat – részletezte a beruházást a szon.hu-nak Komán Attila a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház (SZSZBMK) fejlesztési igazgatója.
A régi infektológia épületének bontása augusztus 4-én kezdődött, s előreláthatóan 45 napig tart, majd kezdődhet az építkezés, amire a kivitelezőnek 14 hónap áll a rendelkezésére, ami azt jelenti, hogy legkésőbb jövő ősszel szeretnénk átadni a szállót – nyomatékosította Komán Attila, azt is megjegyezve, hogy egy működő kórházban mindig kihívás építkezni vagy felújítani, hiszen a kivitelezés alatt zavartalanul biztosítani kell a betegellátást, annak feltételeit, a betegek nyugalmát és a zökkenőmentes közlekedést is a kórház területén.
A vidéki tagintézményekhez tartozó nővérszállókon a korábbi években lehetőség volt az energetikai felújításokra, ez is sokat jelentett.
– Miután ezek minigarzonok, arra is kiválóak lesznek, hogy – a tervezett orvosszálló megépítéséig – fiatal orvospárok is beköltözhessenek, és megtartsuk őket – fűzte hozzá dr. Szűcs Attila orvosigazgató, az SZSZBMK főigazgató-helyettese, aki kifejtette: ahogy Európában, Magyarországon is azt látjuk, hogy a jól képzett, magasan kvalifikált szakemberekért hatalmas verseny van.
– A lehetőségekhez képest mindent meg kell tenni azért, hogy ha minket választanak, akkor hosszú távon meg is tudjuk őket tartani, amihez nemcsak az ilyen beruházásokra van szükség, hanem arra is, hogy szakmailag fejlődhessenek, s egy folyamatos béremeléssel – a szakdolgozóknál is – meglegyen az anyagi megbecsülésük, de ugyanilyen lényeges az erkölcsi elismerés is. Továbbiak a cikkben