Pénzt kaptak a kórházak, sokan a várólisták rövidülését, mielőbbi gyógyulásukat remélik a támogatástól.
Az egri Markhot Ferenc Kórház 415 millió forintot kap az állami költségvetésből. Dr. Fűtő László főigazgató elmondta: még nincs rendelet arra, hogyan használhatják fel a pénzt. - Egyelőre annyi információval rendelkezünk, hogy az érkező támogatás túnyomó részét a kifizetetlen számlákra kell fordítanunk - jegyzi meg a főigazgató. - Ugyanakkor számítunk arra, hogy az ortopédiai műtétekre is költhetünk, s ezáltal rövidül majd a várólista hossza. De betegszámokat az előbbiek értelmében még nem mondhatok.
Freili Géza, a gyöngyösi Bugát Pál Kórház ügyvezető igazgatója örül annak, hogy a többletfinanszírozás szétosztásánál nem csak az intézmények átlagos egyhavi OEP-bevételét vették alapul, hanem több mindent is súlyoztak. - Ez a szemlélet nem csak azt jelenti, hogy most nem fűnyíróelv szerint osztották szét a pénzt, hanem azt is, hogy megmérettettek az intézmények. A végeredményből azt látom, hogy a gyöngyösi kórház gazdálkodása az átlagosnál jobb - mondta Freili Géza, hozzátéve: a most pluszban kapott 113 millió forint az intézmény havi bevételének 60 százaléka. Az ügyvezető igazgató hangsúlyozta: ezzel az összeggel akár nyereséggel is zárhatja az évet a Bugát Pál Kórház, amely a pénzt csak a felhalmozott számlatartozások kifizetésére használhatja fel.
A hatvani Albert Schweitzer Kórházban a diabetológiára kell a legtöbbet várni: öt hónapot. Hosszú a várólista az ultrahangos vizsgálatok esetében - négy hónap -, illetve a haematológián is, ahol két és fél hónap. Dr. Rosta Ildikó orvos-igazgató elmondta: céljuk, hogy a járóbeteg-rendeléseken megszűnjön a várakozás, ezért óraszám-módosításokkal igyekeznek úrrá lenni a nehézségeken.