Mintegy két év alatt el is készült a kamarai törvény tervezete, ám a jogszabály azóta sem született meg.
Tavaly már úgy tűnt, hogy megoldódik a magyar pszichológusszakma súlyos, a rendszerváltozás óta húzódó problémája, s lesz végre kamarája. Ezzel együtt központi nyilvántartása és jogi szabályozása. A pszichológusok bíztak benne, hogy törvényes rend teremthető a jogosítványok körül, megtisztítható a szakma a végzettség és képzettség nélküli, a feketegazdaságot növelő, pszichológiai szolgáltatásokat nyújtó sarlatánoktól. Bizakodásuk máig hiábavalónak bizonyult – írja a Magyar Nemzet – online.
Részt vettem tavaly június 17-én a pszichológus-összefogás napján, ahol már második éve álltak ki egységesen a pszichológusok a szakmai kamara szükségessége mellett. Tudomásom szerint Balog Zoltánnak, az emberi erőforrások miniszterének indítványa nyomán mintegy két év alatt el is készült a kamarai törvény tervezete. Sőt, arról is értesültem, hogy már a társadalmi vitán is átment a tervezet, és jóváhagyták – húzta alá Bagdy Emőke pszichológusprofesszor, aki öt társával együtt miniszteri megbízás alapján a kezdetektől részt vett a kamarai törvény előkészítésében. Ám a jogszabály azóta sem született meg.
Ezért a Magyar Pszichológiai Társaság és a Pszichológusok Érdekvédelmi Egyesülete ez évi január eleji közgyűlésén megerősítő kérelmet fogalmazott meg a kormányzattal szemben a kamara mielőbbi létrehozására vonatkozóan, hogy ezzel ismét kifejezze a szakmai közakaratot.