Raportőri csoport felel ősztől a szociális ellátórendszer reformjáért is az MSZP parlamenti frakciójában.
Raportőr, illetve raportőri csoport felel ősztől a szociális ellátórendszer reformjáért, az adószabályok korrekciójárt az MSZP parlamenti frakciójában. Gyurcsány Ferenc kormányfő megígérte, hogy a jövőben a javaslatok koncepciójának kidolgozásába is bevonják a témafelelősöket, hanem azt is, hogy a politikailag kurrens kormányrendeletek megalkotásába is beleszólhatnak.
A szocialista frakció azért szánta el magát a raportőri rendszer megerősítésére, mert ezzel elkerülhető, hogy az ellentétes szakmai érdekeket megjelenítő munkacsoportok egymásnak is ellentmondó javaslatokat nyújtsanak be egy-egy törvényjavaslathoz, veszélyeztetve, hogy az amúgy is kisebbségben lévő frakció át tudja azt vinni a parlamenten. A raportőr a munkacsoportok javaslatait összegyúrja, beilleszti a kormányzati előterjesztésekbe. A raportőrök feladatköre nem korlátozódik majd a törvényhozásra. A képviselőcsoport megbízottai egy-egy fontosabb, nagyobb politikai horderejű kormányrendelet kidolgozásában is részt vesznek a kezdetektől a kormány döntéséig.
Ezzel igen erős jogosítványt kapott a frakció a kormányfőtől. Azt, hogy mely területeknek, illetve „ügyeknek" lesznek önálló raportőrei, még nem döntötték el. A raportőri rendszert az egészségbiztosítási pénztári törvény kidolgozásakor alkalmazták először, amikor a frakció több munkacsoportjából állt össze egy raportőri csoport. Ez egyeztetett a kormányfővel, az egészségügyi kormányzattal, illetve az akkor még koalíciós partner SZDSZ-szel. Várhatóan lesz önálló raportőre (illetve raportőri csoportja) az adó- és járulékrendszer módosításának, az új agrártámogatási rendszer bevezetésének, a szociális ellátások megreformálásának, valamint az elektronikus közigazgatással kapcsolatos törvénycsomagnak is.