Az orvosi és a gyógyszerészi képzések a legdrágábbak.
5500 ingyenes férőhely vár a pótfelvételizőkre, a slágerszakokon már csak fizetős képzésekre jelentkezhetnek a diákok – tájékoztat a Magyar Nemzet. Alapképzésen egyáltalán nincs ingyenes férőhely, a már diplomával rendelkezők a tanárképzésekre jelentkezhetnek ingyen. Évek óta tendencia, hogy az orvosi és a gyógyszerészi képzések a legdrágábbak, az idén a gazdaságtudományi képzéseknek is felment a tarifájuk, vidéki orvostudományi kurzusokat letaszították a dobogóról.
A lap által összeállított rangsor szerint a pótfelvételin meghirdetett legdrágább képzés a Semmelweis Egyetem (SE) gyógyszerészkurzusa, ahol évente 2,772 millió forintot kell fizetni, a diploma több mint 15 millió forintot kóstál. A harmadik helyen a Pécsi Tudományegyetem fogorvosképzése került fel: évi 2,010 millió forintba kerül.
Egy-egy képzés tarifája között óriási különbség lehet attól függően, hogy melyik iskola indítja az adott kurzust. A gyógyszerészképzés évi 1,020 millió forintért is indul a Szegedi Tudományegyetemen, aki oda jelentkezik, és nem az ELTE-re, az évente több mint 1,7 millió forintot, a diploma megszerzéséig 8,5 millió forintot spórolhat.
Az orvosi és a fogorvosi képzések között már sokkal kisebb a differencia: a legdrágább általános orvosi képzés a Semmelweis Egyetemen indul évi 1,950 millió forintért, a legolcsóbb pedig Szegeden és Debrecenben 1,7 millióért. Az ország második legdrágább kurzusára nem lehet pótfelvételizni, a méregdrága helyek már az első körben beteltek: a Semmelweis Egyetem fogorvosi karán 2,71 millió forintba kerül egy év. A fizetős helyek nem külföldi, hanem magyar diákokkal telnek meg.