• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Szigorítják a segélyezést

Lapszemle Forrás: Népszabadság

A segély munkához kötésére a jelenlegi szabályok szerint is van lehetőség.

Támogatja az MSZP-frakció a szociális és munkaügyi tárca arra irányuló szándékát, hogy javítson a segélyezési rendszeren. A Népszabadság kormányzati forrásból származó értesülései szerint a családi pótlék kifizetésének feltételei nem változnak, azokon nem kívánnak szigorítani. (Korábban felvetődött, hogy három, illetve több gyerek után családi pótlék helyett adókedvezmény járjon, de ezt vállalhatatlannak tartja az MSZP-frakció többsége.) Ugyanakkor eldőlt, hogy választható lesz, hogy a gyes három évre járó összegéhez két év alatt is hozzá lehessen jutni, ha az anyát visszavárja munkahelye.


Ami a segélyezési rendszert illeti, az a forgatókönyv tűnik a legtámogatottabbnak a frakcióban, amely szerint a rendszeres szociális segély kifizetését 120 munkaóra ledolgozásához kell kötni - amiért természetesen külön munkabér is járna. Ez felveti a közmunka-lehetőségek bővítésének szükségét.


Szűcs Erika szociális és munkaügyi miniszter július 8-án, a következő tematikus frakcióülésen ismerteti az elképzeléseket; várhatóan ezen a napon alakítják ki a képviselőcsoport közös álláspontját is.


Szűcs Erika miniszter beszámol arról, hogy a szociális törvény jövőre tervezett változásai biztosítani fogják a foglalkoztathatóság, illetve a keresőképtelenség igazolásának felülvizsgálatát. Akit például ismételt fekete munkán érnek, nem kaphat segélyt.

Az MSZP képviselőcsoportjában többen is a szociális törvény által biztosított jogosítványok szigorúbb használatát szorgalmazzák a radikális lépések helyett. Tudniillik a 1993. évi jogszabály együttműködési kötelezettséget ír elő a segélyben részesülő és a segélyt nyújtó önkormányzat között. Az együttműködési kötelezettség körében el kell látni a felajánlott közmunkát is. A segély munkához kötésére tehát a jelenlegi szabályok szerint is van lehetőség, hiszen az együttműködési kötelezettség megszegése esetén a rendszeres szociális segélyt meg kell szüntetni. A mostani rendszert azonban könnyű (volt) kijátszani. Úgy tudjuk, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium szakértői már dolgoznak azon a törvénymódosításon, amely az együttműködés kontrollját erősíti.