Nincs még egy szakma, amelyben hetvenéves korukig vagy akár még tovább dolgoznak diplomás minimálbérért magasan képzett értelmiségiek.
Társadalmi üzenetet fogalmazott meg a Magyar Orvosi Kamara (MOK) hét végi közgyűlésén. Ebben fölhívták a figyelmet, hogy nincs még egy szakma, amelyben hetvenéves korukig vagy akár még tovább dolgoznak diplomás minimálbérért magasan képzett értelmiségiek. Egyedülálló az orvosi hivatás azért is, mert érdekképviseletét példa nélküli módon meggyengítették.
Megállapították, az orvosoknak hiába kell tekintettel lenniük a gazdasági nehézségekre, ha a pénzt nem igénylő, de beígért közérzetjavító intézkedések sem valósulnak meg.
A társadalmi üzenetben leszögezték, a kamara eszköztelennek érzi magát a külföldre menekülő orvosok visszatartásában, az itthon maradók pedig összeroppannak a rájuk háruló teher alatt. „A gyógyítást jelenleg sújtó körülmények közepette nem tudunk felelősséget vállalni a betegellátás biztonságáért" - olvasható a dokumentumban. A MOK elvárja, hogy az egészségügy végre prioritást kapjon.
A közgyűlést meglátogatta Szócska Miklós egészségügyi államtitkár is, aki kijelentette, a gazdaság remélt beindulásával lehet csak - és kell is - többletforráshoz juttatni az egészségügyi ágazatot, s kitartást kért a küldöttektől. Hozzátette, a kamarai törvényről várhatóan egy hét múlva lesz államigazgatási egyeztetés, ő az erős köztestület mellett áll ki.
Az egészségügyi publicisztika terén kifejtett tevékenysége elismeréseként Éger István kamarai elnök MOK Médiadíjat adott át a Magyar Hírlap főmunkatársának, Niczky Emőkének.