• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Válságcsökkentő az egészségügy

Lapszemle Forrás: Világgazdaság

Az egészségügyben óriási munkahelyteremtő lehetőség van, tehát érdemes befektetni az ágazatba.

Csak munkahelyteremtéssel lehet kilábalni a gazdasági válságból – nyilatkozta Armin Fidler, a Világbank egészségügyi szakértője az ELTE hétvégén tartott nemzetközi szimpóziumán. A konferencián külföldi és hazai szakemberek arról tanácskoztak, milyen kihívásokkal kell szembenézni az egészségügynek a gazdasági válságot követően. A munkahelyteremtésben egyedülálló példaként említette Svédországot, ahol az adók csökkentésével párhuzamosan növelték az állami beruházásokat, és ez jónak bizonyult.


Megemlítette: Magyarország ugyan hozzáfogott az adócsökkentésekhez, de egyelőre az állam nem költ, hanem visszafog. Érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy az egészségügyben óriási munkahelyteremtő lehetőség van, tehát érdemes befektetni az ágazatba.

Ezt igazolja az Egészségügyi Baráti Társaság múlt évi felmérése, amely szerint az egészségipar GDP-hez való hozzájárulása 0,4 százalékkal több - 6,3 százalék -, mint az egészségügyi közkiadások mértéke.

A kormányzati ciklus végére az egészségügyi közkiadásokat a visegrádi országokénak megfelelő szintre szeretné növelni Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár. Biztatónak tartja, hogy a jövő évi költségvetés az ideihez képest nominálértékben nő. A szándékot elismerik a szakmai szervezetek, ám a kritikusan alulfinanszírozott gyógyítás ellenére a betegek elvárják a korábban megszokott szolgáltatásokat - fogalmazott Rácz Jenő, a Magyar Kórházszövetség elnöke. De ebből a pénzből ugyanazt az ellátást nem lehet biztosítani. A politika nem kerülheti meg a közpénzért járó ellátási csomag újrafogalmazását. Nem úszható meg a rendszerváltáskor elmaradt társadalmi konszenzus megkötése - tette hozzá.

Az önkéntes egészségpénztárak némileg enyhítenek az Országos Egészségbiztosítási Pénztár forráshiányán - állítja Lukács Marianna, a Patika Egészségpénztár elnöke. Ugyanis 2007 óta a kasszatagok egyre többet költenek gyógyszerekre, s szűkül az egészséges életmódra fordított összeg.