-
Rivotril
2004.01.22Maximum meddig szedhető migrénre Rivotril, ha használ? A mellékhatások miatt kérdem. És mire vall ,ha segit? (Nem vagyok epilepsziás!)
-
Hasi műtét
2004.01.22Hasi műtétem volt novemberben, és egy kis vér összegyült az alhasi részben, amit most január 9-én egy gát bemetszéssel lecsapoltak. Ez a kis vágás még mindig nagyon fáj, kicsit vérzik is. Kérdésem, hogy ez normális e, és milyen
módon gyógyulhat leggyorsabban, valamint milyen módon enyhítem a fájdalmakat, mert a hagyományos fájdalomcsillapítok nem használnak? A műtétet végző
orvosom több, mint 100 km-re van tőlem, így nem tudok most hozzáfordulni. -
PCP
2004.01.22Mi a PCP? Mennyire gyógyítható?
-
Esztétikai probléma
2004.01.22Nekem a külsőmmel lennének problémáim.Vékony testalkatú vagyok és sajnos az arccsontom széles és ez teljesen elrontja az összhangot. Az után érdeklődnék hogy tudna e tanácsot adni arra hogyan lehetne az arcot oválisabbá tenni? Már plasztikai sebészen is gondolkodtam,t udna esetleg tanácsot adni?
-
Tüdőtágulat
2004.01.22Mitől lehet kapni tüdőtágulatot?
-
Kézfejen égető érzés
2004.01.223 hete érzek folyamatosan érzek a kézfejben illetve az alsó karomban egyfajta égető érzést, olyat mint amikor lázas az ember, néha pedig szúró fájdalmat, ami néhány másodperc után megszűnik. Ugyanekkor a lábamban is jelentkezik hasonló érzés, mintha állandó izomlázam lenne. Ehhez társul még sajnos az is, hogy az idegek különböző helyeken "ugrálnak". Lehet ez egy korábbi vírusfertőzés
következménye, vagy komolyabbra kell-e gondolnom? -
Túlzott hajzsírosodás
2004.01.22Mit lehet tenni a túlzottan zsirosodó hajjal? A kozmetikai samponok nem segítenek!
-
7.5.2. Akut koronáris szindróma
2004.01.22Az akut koronária szindróma a szívizom iszkémiáját jelzi. A klasszifikáció ismeretének jelentősége a sürgős teendők elvégzése és a fekvőbeteg intézményi elhelyezés után kerül előtérbe.
-
7.5.2.4. Instabil angina pectoris
2004.01.22Az új keletű anginák instabilnak tekintendők. Diagnosztizálásuk jelentősége nem vitatható, hiszen gyógyszeres kezelés nélkül az esetek 20%-ban 6 hónapon belül infarktus következik be.
-
7.5.2.6 Az akut myokardialias infarktus
2004.01.22A myokardialis infarktus, azaz a szívizom nekrózis diagnózisához a biokémiai markerek meghatározása szükséges. Az értékek ismeretének hiánya nem nélkülözi a betegágy mellett végzendő sürgős ellátást és a szakszerű betegszállítás biztosítását.
-
7.5.3. Vazospasticus angina pectoris
2004.01.22A koszorúserek fokozott spazmus hajlama jellemzi, amelyet pszichés izgalom, fizikai aktivitás, hideg behatás provokálhat.
-
Új spirál-CT Szentesen
2004.01.21A Csongrád megyei önkormányzat a diagnosztikai műszerre 124 millió forintot költött önerőből.
-
Depressziós édesanya
2004.01.21Anyukám depressziós, de nem hajlandó elismerni, voltam vele
orvosnál, aki felírt valami antipirulát, de érzésem szerint nem szedi rendszeresen, már 10 kilót fogyott, nem alszik, nem eszik, képtelen a munkáját végezni. A további kezelésre nem akar visszajárni. Hogy segítsek rajta, ha ő nem akarja?
Képtelen vagyok végignézni a teljes leépülését! Egyébként a pszichiáter előtt belgyógyásznál is voltunk, aki a szervi bajokat kizárta.
-
Depressziós menyasszony
2004.01.21A mennyasszonyom saját bevallása szerint depressziós, ami nála a következő tünetekkel jár:Állandó fáradtság ,levertség, hirtelen hangulatváltások aluszékonyság, gyakori fejfájás, éhségrohamok(néha semmit nem eszik, néha pedig egyenesen zabál), ennek következtében nyombélfekély de számomra a legkényesebb.a szexuális érintkezés teljes
megtagadása, sorozatos visszautasítások a közeledésemre, mely lassan kapcsolatunk széthullását eredményezi. Ismételt kérdésemre azt válaszolja,ezt a depressziós léte okozza.
Kérem,adjon tanácsot ,hogyan tudnék neki segíteni,vagy ő magán hogyan tudna segíteni,kérem válaszát, vajon a szexuális érdeklődés teljes hiányát okozhatja-e
a depresszió,ill. milyen alternatívák léteznek ennek leküzdésére.
-
56 éves édesanya
2004.01.21Édesanyám /56 éves/kb.3hete került kórházba TIA nevezetű agyi keringésibetegség miatt.A korházban infúziós kezelést kapott /értágítót/. A kórházi kezelés után a panaszok/egyensúlyzavar, tompultság, bágyadtság, memóriazavar, a tekintet torzulása/ átmenetileg csökkentek majd a gyógyszeres kezelés /nootropin, aspirin, vérnyomáscsökkentők/ ellenére erősödtek és láthatóan az
eredeti beteg állapotába visszaesett. El kell,hogy mondjam a
kórházi/ideggyógyászati/ kezelés alatt az infúzión kívül nem csináltak neki semmiféle vérvizsgálatot, belgyógyászati vizsgálatot./Hmv-helyi idegosztály/. Koponya CT vizsgálatra is hazatérte után 1 héttel kellett visszamenni, amely nem mutatott ki semmi elváltozást. De ennek ellenére az állapota romlik.