• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Orvos válaszol

  • 8 honapos kislanyom - nincs hüvely lyukja

    2011.08.12

    Van 8 honapos kislanyom es 1hete amikor pelenkaztattam,eszre vettem hogy nincs hüvely lyukja.Nagyon megijedtem esnemtudom mi tevö legyek es mi lesz igy a kislanyommal.kerem segetsen nekem!Köszönöm!!!

  • gennyes seb

    2011.08.12

    Jelige: gennyes seb
    Jó napot kívánok!
    A fiam (9 éves) 4 hete elesett és sípcsontján olyan sebet szerzett, hogy 3 öltéssel varrták. Az öltéseket egy hét után szedték ki.
    A gond az, hogy most, ahogy gyógyulgat a seb, a széleinél felszakad és gennyezik (a szaga is kellemetlen). Mivel segíthetném a gyógyulását? Ráadásul 9 nap múlva kirándulni megyünk, tenger mellé, így nem merem vízbe engedni! Mit tegyek?
    Köszönöm válaszát!

  • KIR MR.

    2011.08.12

    Tisztelt WebOrvos! Jelige: KIR MR. Érdeklődni szeretnék, hogy a központi idegrendszeri MR-nél, csak a szklerózist és egyéb idegrendszeri tüneteket látnak, vagy látják a vérrögöket, valamint a daganatokat, strok-ot is? Esetleg az utóbbikhoz más vizsgálat szükséges? Válaszukat előre is köszönöm

  • másoknak mért állították fel egy mr-ből az sm diagnózisát

    2011.08.12

    Kedves Doktornő!
    25 éves nő vagyok márciusban bizsergő érzésem volt hol az arc egy részén hol a vádlimban, illetve valamelyik kezemben,ez nem akadályozott semmiben nem volt folyamatos sem, és mozgás közben nem is éreztem.Neurológus látott de a vizsgálat minden vonatkozásban negatív.Saját költségre csináltattam koponya mr-t amiben demyelinisatióra utaló eltéréseket véleményeztek,az orvos szerint enyhe eltérések ezek és egy részük nem egyértelműen kórjező. Fél év múlva sm protokoll szerinti kontroll mr javasolt. A kérdésem az az, hogy másoknak mért állították fel egy mr-ből az sm diagnózisát és nekem mért kell várnom arra fél évet,hogy kimondják nálam is a diagnózist!?Mert ugye ez más sajnos nem lehet.
    Válaszát előre is köszönöm üdvözlette

  • nyakam két oldala meg van duzzadva

    2011.08.12

    Tisztelt weborvos!
    Szeretném megtudni,hogy a tünetei milyen betegségre utalhatnak,ebben kérném a segítségét.A nyakam két oldala meg van duzzadva,nehezen veszem a levegőt,olyan mintha valami szorítaná belül össze a légcsövemet,napközben is nehezen jön a levegő,de éjszaka rosszabb .Ha befuladok ami olyan mintha egy vékony szívószálból jönne a levegő,ilyenkor remeg mindkét kezem,ès mostanába a bal kezem el is zsibbad,izzadok,gyorsan ver a szívem.Voltam a kezelő orvosomhoz,ès azt a választ kaptam ezekre a tünetekre,hogy majd elmúlik,ès írt fel izomlazítot. Persze az nem segített semmit!
    Kérem segítsen.
    Előre is köszönöm válaszát.

  • dagadás

    2011.08.12

    Tisztelt Doktor Úr!

    Négy napja spontán feldagadt a nemi szervem bal oldala, nem a nagyajkak, vagy a kicsik, vagy a csikló, hanem olyan mintha a belülről megdagadt izom nyomná fel ezeket a részeket, nem piros, nem igazán viszket, nincs folyásom, de egyre inkább fáj, nehezen járok, ülök és a fekvésben sem jó minden póz. Volt már ilyen tünetem mikor megerőltettem, de akkor nem fájt csak érzékeny volt és két-három nap alatt elmúlt. Igaz, hogy a párommal négy napja megpróbáltunk szeretkezni, de mivel fájt abbahagytuk.

    Gyulladást állapítottak meg a szervezetemben, gócként a garatmandulám kiműtését javasolták, nem tudom, hogy mellékzöngeként úgy ahogy kiütést okozott, most ezt nem-e a garatmandula gyulladtsága okozza, mert pl. mikor nem szedtem allergia gyógyszert feldagadt már az arcom, de most szedek.

    Kamillás ülőfürdő szinte csak rontott a helyzeten.

    Előre is köszönöm a válasz!

    jelige: dagadás

  • milyen betegség

    2011.08.12

    jelige: milyen betegség
    Tisztelt Doktor Úr/Nő!
    Az átfogó vérkép milyen betegségre utal?
    Válaszát előre is köszönöm.

  • an e olyan eredmény ami Hiv/Aids vírusra utalhat

    2011.08.12

    Üdv
    Olyan kérdésem lenne, hogy az általános vér laborleletből, van e olyan eredmény ami Hiv/Aids vírusra utalhat.

    Köszönöm

  • Tünde 82

    2011.08.12

    Tisztelt Doktor úr
    Az egy éves kisfiam vizeletében Proteus mirabilis nevű baktériumot fedeztek fel.A kérdésem az lenne hogy mitől van a vizeletében ez a baktérium és hogy hogyan kezelhető?
    Előre is köszönöm.
    Tünde 82

  • Vicus 03

    2011.08.12

    Vicus 03

    Kedves válaszoló,válaszát előre is köszönöm!

    Az után érdeklődnék hogy mitől lehet a garat ív piros és pattanás szerű hólyag./piros a széle és fehér-sárga a közepe/Ez 1-2 napja jelent meg.
    Nem fáj se a torkom,se a fülem.Lázam sincs.
    Tudom hogy nehéz így látatlanba bármit is mondani,de szeretném tudni és hogy mit lehet vele kezdeni.
    Már csak azért is mert asztma gyógyszert szedek,és azt nem lehet elmosni...

    Köszönettel

  • ottol

    2011.08.12

    82 éves férfi vagyok. Urológus orvosom javaslatára naponta egy Omnic Tocas tablettát veszek be. A hatása - vizelet ürítés, széklet - rendben jelentkezik.

    Szeretném azonban megkérdezni, hogy szükséges-e rendszeresen továbbra is szednem? Amennyiben szünetet tartok, visszatérnek néhány nap múlva a prosztata panaszok. A továbbiakban a rendszeres naponként szedés nem okozhat valami problémát? .Esetleg más vonatkozásban?

    Előre is köszönöm szíves válaszát.

    Jelige: ottol

  • vékony székletem van nagyon sokszor

    2011.08.12

    Tisztelt Doktor Úr!
    Egy idő óta, azaz lassan 2 éve, olyan vékony székletem van nagyon sokszor. A szakorvosi vizsgálat negatív lett. Nem is kaptam semmit. A helyzet nem változott.
    Ön szerint mi lehet az ok?
    Köszönettel.

  • Anna Diósdról

    2011.08.12

    Tisztelt Professzor Úr !

    Nagyon köszönöm a válaszát. Én vagyok az a levélíró ,, Anna Diósdról,, akinek rectus diastasis problémája van.
    Érdeklődnék, hogy esetleg egy személyes konzultáción találkozhatnék Önnel? Mert amennyiben lehetséges szeretném magam meg műttetni, mert igaz, hogy nem okoz problémát, de az esztétikai probléma is legalább annyira ,,kínzó mint a fizikai fájdalom tud lenni,, Eszt én már 30 éve tapasztalom. Most 57- éves vagyok.
    Megtisztelő válaszát várva,
    ,,Anna Diósdról,, jelige

  • hol kezdjem a vizsgálatot

    2011.08.12

    mitől nőtt meg az előváladékom mennyisége, engem már zavar egy kissé.
    a másik gondom, hogy nem lesz mostanában elég merev a péniszem mint eddig volt, mit tanácsol hol kezdjem a vizsgálatot

  • Nyaki dopler vizsgálaton voltam

    2011.08.12

    Nyaki dopler vizsgálaton voltam /65 éves vagyok/ A lelet a következőket tartalmazza:
    "Bal carotisok lefutása szabályos.Bal carotis communis fala diffuzan vastagabb. Bal carotis bvulbusban 5x2 mm-es meszet is tartalmazó felrakódás figyelhető meg.J interna eredése után kanyarodik. Bulbusban 70 3 mm-es /ez elírás lehet?/ etheromás plakk látható.Az apostio nem okoz szignifikáns szűkületet vagy áramlási eltérést. A vertebrálisok ármalási iránya norm. Bal.a.é subclavia negatin."
    A leletben foglaltakkal kapcsolatban milyen teendőim vannak ? Panaszaim nincsenek, a vizsgálatot előzetes szűrésként kértem. A vizsgálatot végző orvos nem mondott semmit, a leletet csak otthon olvastam el.
    Kérdésemet VI.2-án már elküldtem, de visszajelzés eddig nem érkezett.
    Válaszukat köszönöm.