Nem bírta tovább, ezért önként felállt a vezetői székből a pécsi járóbeteg-rendelőintézet igazgatója.
![]() |
A tanácskozáson kiderült: a jelenlegi helyzet szerint vannak olyan szakterületek - szülészet, onkológia, gyermekellátás, kardiológia - amelyeken belül nem lehet érvényesíteni semmilyen financiális korlátot, mert sem szülést, sem infarktus ellátást nem lehet várólistára tenni. Ezek a területek viszont értelemszerűen más szakmáktól - a sebészettől, az érsebészettől, a belgyógyászattól, a szemészettől, a bőrgyógyászattól – viszik el a havi tervezhető pénzkeretet.
Mindez mára oda vezetett, hogy sorban maradnak el a műtétek, számos kórházi osztályon üresen állnak az ágyak, miközben nőnek a várólisták. Sőt, egyes tervezhető beavatkozásokra már időpontot sem tudnak adni. Büntetni, szankcionálni persze lehet, de a diktátumoktól semmi sem változik, s a betegek sincsenek kevesebben.
Kérdésünkre, kaptak-e már az alapellátás átszervezésével kapcsolatban bármi tájékoztatást, az igazgató nemmel válaszolt. Amit tudunk, azt a sajtóból olvassuk - mondja. A főorvos szerint az információhiány nem csak a gyógyítókra, hanem a betegekre is jellemző.
Amikor a kötelező biztosítás ellenőrzését elkezdtük, egyetlen dologban voltam biztos: legalább a saját dolgozóinkkal nem lehet gond. Tévedtem. E tekintetben sem tudtam hátradőlni: nemrég jelezte hivatalosan a pénztár, hogy a 450 munkatársunk közül több mint száznak nincs érvényes biztosítása. Ez azért érthetetlen, mert az ő közalkalmazotti fizetésükből az adóhivatal már automatikusan vonja a tb-járulékot. Ennek ellenére minden érintettnek egyenként kellett igazolnia, hogy igenis van biztosítása.
A távozó igazgató megjegyezte: magam is támogattam dr. Fodor László főorvos kinevezését, mert úgy vélem, hogy pszichiáterként szerzett óriási tapasztalatát kamatoztatni tudja, hiszen most legalább akkora szükség lesz a lelkek gyógyítására, mint a napi vezetői feladatok teljesítésére.