• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Átadták az integrált gyermekfogászati centrumot

Regionális hírek Forrás: Weborvos

Kész a fogyatékossággal élők ellátására specializálódott, modellértékű ellátóhely.

A ma délelőtti ünnepélyes átadással lezárult a Debreceni Egészség Központ Fejlesztési Projekt újabb, második szakasza, amelyben a DE OEC-ben megteremtették a fogyatékossággal élő gyermekek fogászati, fej-nyaksebészeti, arc-állcsont sebészeti ellátásának infrastrukturális háttér feltételeit. Ezáltal, országosan egyedülálló módon biztosítani tudják az esélyegyenlőséget az egészségügyi ellátórendszeren belül a régióban élő halmozottan fogyatékossággal élők számára is.

Mint arról dr. Paragh György egyetemi tanár, centrumelnök tájékoztatott, ezeket a gyermekeket nem lehet a szokványos módon kezelni, hiszen nagyobb szorongással viseltetnek az orvosi ellátással szemben, a velük való kommunikáció is sok esetben nehezített, így a hosszabb időt igénybe vevő fogmegtartó kezelések, fogpótlások és egyéb beavatkozások szinte kizárólag narkózisban végezhetők. A megszokott fogorvosi ellátó helyeken nincs lehetőség a műtéti narkózis biztosítására.

Bernáth Ildikó, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium fogyatékosságügyi miniszteri biztosa, Dr. Paragh György egyetemi tanár, centrumelnök és Szűcs Gyula, a Hunép Zrt. vezérigazgatója.

A fogyatékossággal élők ellátására specializálódott és ezen igényeknek megfelelően felszerelt fogorvosi és helyreállító szájsebészeti ellátó hely a speciális szaktudással rendelkező egészségügyi teammel modell értékű. Fontos információval szolgál további betegellátó rendszerek kialakításához, a fogyatékossággal élők életminőségének a javításához – magyarázza dr. Hegedűs Csaba egyetemi tanár, a Fogorvostudományi Kar dékánja.

Az új gyermekfogászati, fogszabályozási és helyreállító szájsebészeti komplex központ lehetővé teszi az egészséges gyermekek ellátását is.
A komplex ellátás részét képezi mind a fogyatékossággal élő, mind az egészséges gyermekek fej-nyaksebészeti, arc-állcsont sebészeti ellátása is, aminek eredményeként képzett szakembergárda közreműködésével jelentősen javul a hasadékkal, az arc-koponya rendellenességekkel, jóindulatú daganatokkal és egyéb arc-állcsontsebészeti megbetegedésekkel élők gyógyulási lehetősége és életminősége. Magasabb szintű és gyorsabb a rehabilitáció is – ismertette dr. Sziklai István egyetemi tanár, igazgató.

Dr. Redl Pál egyetemi docens, a Szájsebészeti Tanszék vezetője és Bernáth Ildikó, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium fogyatékosságügyi miniszteri biztosa.

Fiatal korban gyakoriak a fej-nyaktáji sérülések. A balesetek az állcsontok sérülésével és a fogazat maradandó veszteségeivel járhatnak. Ilyen esetek helyreállítása magas szintű speciális ismeretet és tapasztalatot igényel. A DE OEC a központ létrehozásával megteremtette - az országban elsőként - a gyermekek ellátására szakosodott arc-állcsont és szájsebészeti egységet, amely amellett, hogy lehetőséget ad a különböző veleszületett és szerzett arc-állcsontsebészeti rendellenességek regionális és országos ellátásának javítására, új eljárások bevezetésének megszervezését is biztosítja.
A szájsebészet és a fej- nyaksebészet egy épületegységen belül történő elhelyezésével megvalósulhat egymást kiegészítő gyógyítási technikák alkalmazása, szövethiány kezelése és lebeny rekonstrukciók végzése.

Az épületben, korszerű kórtermeket, műtőblokkot és szakrendelőket alakítottak ki.