Mindkét megyei kórház pályázik a regionális onkológiai hálózat kialakítására, de csak az egyik nyerhet.
A Közép-dunántúli Régió az egyetlen olyan magyarországi régió, ahol jelenleg nem működik sugárterápiás ellátást lehetővé tevő egészségügyi intézmény. A régió betegeinek esélyegyenlőségét az biztosítaná, ha a daganatos betegek diagnózisának és kezelésének valamennyi területét lefedő Regionális Onkológiai Központot alakítanának ki. Így került a TIOP akcióprogramjába támogatandó célként a regionális onkológiai központ megvalósítása.
A TIOP-2.2.5/09/1 kódszámú, a „Korszerű regionális onkológiai hálózat kialakítása" címmel meghirdetett pályázatán két intézmény indulhatott: a Fejér Megyei Szent György Kórház és a Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórház. A Regionális Egészségügyi Tanács (RET) a veszprémieket az első, a Fejér megyeieket a második helyre sorolta.
A pályázat kiírásának előkészítési fázisában a szakmai szervezetek Veszprémet tartották alkalmas helyszínnek az Onkológiai Központ kialakítására, az intézmény már szakmai és megvalósíthatósági előtanulmányokat készített, ráadásul Veszprém nevesítve is szerepel a rákellenes programban régiós központként.
A kórházban 1981 óta működik klinikai onkológiai osztály, amely a területi ellátási kötelezettségének megfelelően Veszprém megye daganatos betegeinek nyújt diagnosztikai és kemoterápiás ellátásokat, valamint koordinálja a kórház más osztályain (sebészet, ortopédia, szájsebészet, orr-fül-gégészet, nőgyógyászat, urológia) folyó daganatsebészeti műtéti beavatkozásait. Az onko-pulmonológiai ellátás a megyében Farkasgyepűn történik.
A diagnosztika területén a képalkotó eljárások a PET-CT kivételével rendelkezésre állnak, a patológiai osztály alkalmas a szükséges hisztológiai és immunológiai vizsgálatok elvégzésére. Az onkológiai idegsebészeti tevékenység területi ellátási kötelezettsége a területet a győri kórházhoz, míg mellkas-sebészet vonatkozásában a szombathelyi kórházhoz köti.
A Szent György Kórház a Fejér megye egészségfejlesztési tervében leírt népegészségügyi helyzetből és a meghatározott egészségügyi ellátási szükségletekből kiindulva határozta meg az intézmény fejlesztésének átfogó, többéves programját.
A vezető halálozások (keringési rendszer megbetegedése) részaránya csökkent, a daganatokban meghaltak aránya azonban több éve emelkedő tendenciát mutat a megyében, sőt, az országos átlagnál (24,9 százalék) magasabb Fejérben (26,5 százalék). Így az esélyegyenlőségre hivatkozva szálltak ringbe a veszprémi kórházzal szemben.
A Fejér megyei kórház nem rendelkezik rosszabb kiinduló feltételekkel a veszprémi intézménynél, állítják a fehérváriak. Több vonatkozásban (például onkológiai sebészeti szakmák, nőgyógyászat, hematológia) kiemelkedő adottságokkal bír. A regionális centrummá válást lehetővé tevő infrastruktúra-fejlesztési döntések szükségszerűen maguk után vonják a legkiválóbb szakemberek koncentrálódását a kialakuló központba.
A pályázatok eredményhirdetése három hónap múlva várható, ekkor dől el, a két rivális intézmény közül melyik válhat régiós onkológiai központtá.