• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Esélyteremtés regionális összefogással

Regionális hírek Forrás: Weborvos Szerző:

A regionális program segítséget nyújt a hátrányos helyzetű álláskereső számára.

A közelmúltban elindult „Esélyteremtés a foglalkoztatásban -TE-IS" uniós projekt segítség és lehetőség olyan ország munkaerő piacán, ahol a naponta tapasztalható diszkrimináció miatt a fogyatékkal élőknek minimális esélyük nyílik az újrakezdésre. A munkaadók ugyanis nem szívesen foglalkoztatnak például olyan nőket, akiknek kisgyerekeik vannak, és sok esetben elzárkóznak a fogyatékkal élők alkalmazásától is. Történik mindez anélkül, hogy előzőleg meggyőződnének a munkára jelentkező személy alkalmasságáról.

A közelmúltban indított regionális program viszont – ahogy neve is jelzi - segítséget nyújt minden hátrányos helyzetű álláskereső számára. Ilyen célcsoport például az orvosi rehabilitációból kikerült fogyatékkal élőké, a GYES-ről, illetve a GYED-ről visszatérni szándékozó nőké.


Gulyás Annamária, a Pécsi Regionális Képző Központ (PRKK) által elindított program koordinátora lapunk érdeklődésére elmondta: a projekt jelenleg harminc személy munkába helyezését, és ötven személy képzését segíti. De természetesen várják azoknak a munkaadóknak a jelentkezését is, akik vállalnák hátrányos helyzetű emberek foglalkoztatását. E méltányos és humánus hozzáálláshoz természetesen támogatás is jár.


Az Equal program hatékony működtetéséért partneri szövetség alakult Pécsett. E konzorcium tagjai között a gazdasági kamarán (PRKK) és a Baranya megyei Munkaügyi Központon kívül, egy egészségügyi alapítvány - a Kerek Világ Jóléti Szolgálat – is megtalálható.


Az unió által támogatott szakmai programban részt vevő célcsoportok számára komplex szolgáltatások állnak rendelkezésre. Ilyen például a munkaviszony keretében történő munkalehetőség biztosítása, különböző kompetencia felmérések elkészítése, képzési tanácsadás, folyamatos szakmai fejlesztés, illetve a személyre szabott tanácsadás, amely külön e célra specializálódott mentorok közreműködésével történik.

 
A programon belül vizsgálják még a munkahelyek egészségügyi környezetét. Azaz: részletes munkakörelemzést végeznek, meghatározva a tevékenységi területeket, valamint a munkakör betöltéséhez szükséges kompetenciákat. Így nem fordulhat elő, hogy mozgásában korlátozott fogyatékkal élő embernek olyan tevékenységet kínáljanak fel, ahol a munkahely és annak környezete nem akadálymentesített.


Szintén újdonságnak számít, hogy a projekten belül alkalmazott négy mentornak nem csak az a feladata, hogy a belüli motivációt megteremtse, tevékenységük nem szakad meg a képzés utáni elhelyezkedés után sem. Folyamatosan kapcsolatot tartanak mind a munkavállalóval, mind a munkaadóval, szakmai tanácsokkal segítik a beilleszkedést, illetve a munkavégzést. Ez a fajta kötelék lehetőséget nyújt arra, hogy ha bármi probléma felmerül, azt minél előbb konszenzusos megoldással rendezni tudják.